równowaga i upadki

zaburzenia równowagi

Czy zauważyłeś kiedyś u siebie zaburzenia równowagi? Niestety kiedy się starzejesz, nie możesz już robić rzeczy, które mogłeś robić, gdy byłeś młodszy. Twój czas reakcji wydaje się być wolniejszy, nie jesteś tak silny jak byłeś i po prostu nie poruszasz się. Najpierw złe wieści. W pewnym stopniu jest to normalne. Robimy się wolniejsi, stajemy się sztywniejsi i słabniemy. Wraz z wiekiem związane z tym urazy i zagrożenia dla zdrowia stają się coraz poważniejsze. Dobrą wiadomością jest to, że chociaż nie możemy zatrzymać tego procesu, możemy wiele zrobić, aby go spowolnić i zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrażeń związanych z wiekiem i związanych z tym problemów zdrowotnych.

Upadki wśród osób starszych są bardzo poważnym problemem zdrowotnym. Kiedy starsi ludzie się potykają, nie mają czasu ani siły, aby zareagować, aby uniknąć upadku. A kiedy upadają, jest bardziej prawdopodobne, że ponieważ ich tkanka jest mniej elastyczna, a kości bardziej kruche, mogą doznać poważnych obrażeń, takich jak złamanie. Takie urazy oczywiście prowadzą do braku aktywności, a brak aktywności prowadzi do innych problemów zdrowotnych, takich jak zanik mięśni. Wydłużone okresy leżenia w łóżku i brak aktywności prowadzą również do warunków oddechowych i możliwych infekcji klatki piersiowej. U osób starszych, które często mają inne problemy zdrowotne, może to mieć tragiczne konsekwencje. Nie chcę straszyć żeby nie chodzić nie uprawiać aktywności, ale w rzeczywistości nawet 25% osób starszych, które upadły i złamały biodro, nie przeżywa 12 miesięcy. Ryzyko poważnych powikłań po upadku jest związane z towarzyszącymi problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby serca,

Regularne ćwiczenia mają wiele korzyści zdrowotnych, które mogą zmniejszyć zarówno ryzyko upadku, jak i konsekwencje, jeśli takie wystąpią.

Poprawa wydolności sercowo-naczyniowej, utrzymanie zdrowej masy ciała, utrzymanie ruchomości stawów, maksymalizacja gęstości kości oraz zachowanie siły i napięcia mięśni to tylko niektóre z tych korzyści.

W przypadku oznak ostrzegawczych utraty równowagi ważne jest, aby szukać odpowiedniej pomocy, aby uniknąć możliwego upadku. Można poprawić deficyty fizyczne, które zwiększają ryzyko upadku. Możliwe jest również poprawienie sprawności fizycznej, takiej jak wydolność tlenowa i siła mięśni, bez względu na wiek.

Konsekwencje upadku mogą być bardzo poważne, a jednocześnie tak unikalne. Bądź proaktywny w dbaniu o swoje zdrowie fizyczne, aby nie tylko uniknąć negatywnych konsekwencji zaniedbań fizycznych, ale także zyskać dodatkowe korzyści wynikające ze zwiększonej zdolności fizycznej w codziennym życiu.