fizykoterapia warszawa ursus

Najtańsza fizykoterapia warszawa ursus

fizykoterapia warszawa ursus

fizykoterapia warszawa ursus

Fizykoterapia to jedno z zagadnień w całej bardzo szerokiej dziedziny fizjoterapii. Mówiąc najprościej są to zabiegi, które wykonują się z użyciem nowoczesnych urządzeń elektronicznych przez wykwalifikowanych rehabilitantów. Wśród zabiegów fizykoterapii są np. ultradźwięki, fonofereza, magnetoterapia, laser czy różnego rodzaju prądy. Poniżej w jaki sposób fizykoterapia pomaga nam w leczeniu i rehabilitacji.

Czy fizykoterapia to coś nowego?

Pojęcie „fizykoterapia” wywodzi się z języka greckiego, w którym physis oznacza naturę, przyrodę. Sama medycyna fizykalna to między innymi oddziaływanie na organizm rozmaitymi bodźcami fizycznymi pochodzącymi z natury. To sposób na zdrowie niewątpliwie znany już od około V wieku, a więc zabiegi fizykoterapeutyczne stosowane są od dawien dawna tylko w innej formie.  Wykorzystywane w rehabilitacji bodźce fizyczne pobierane z natury czyli fizykoterapia wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych, jak również na stany depresyjne, leczenie ran czy zwalczanie obrzęków.

tania fizykoterapia warszawa ursus

W obecnych czasach fizykoterapia fizykoterapia działa znacznie szybciej, dokładniej oraz w o wiele większym zakresie. Lasery, magnetoterapia, elektroterapia czy ultradźwięki potrafią zdziałać cuda. Lecz bezsprzecznie są tylko dodatkiem do rehabilitacji i bez wykorzystania innych technik z dziedziny rehabilitacji działają w mniejszym stopniu.

Najszybciej rozwijających się dziedzin wiedzy w medycynie to właśnie fizykoterapia. Coraz większa świadomość jej możliwości które czasem były odkrywane przez przypadek, oraz ciągły postęp techniki sprawił, że znalazła ona swoje zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi medycyny i stała się istotnym elementem leczenia coraz większej liczby schorzeń.

W czym mogą pomóc zabiegi fizykoterapii?

fizykoterapia nfz ursus warszawa

fizykoterapia warszawa ursus

Fizykoterapia ma szerokie zastosowanie przede wszystkim w ortopedii i reumatologii, a także neurologii. Ponieważ zabiegi pobudzają procesy biologiczne w tkankach w związku z tym możliwe jest zlikwidowanie bólu, obrzęków, wysięków i stanów zapalnych. W dużym skrócie fizykoterapię stosuje się po zabiegach operacyjnych, złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, w przypadku uszkodzeń tkanki łącznej i torebek stawowych, w stanach zwyrodnieniowych. Poszczególne zabiegi pomagają również w stymulacji mięśni, terapii chorób nerwów obwodowych i zmniejszaniu blizn. Fizykoterapia wykorzystywana jest również z powodzeniem na przykład w stomatologii czy dermatologii.

nfz fizykoterapia warszawa ursus

Rehabilitacja z elementami fizykoterapii zalecana jest:

fizykoterapia ursus

fizykoterapia na blizny

  • do zmniejszania lub likwidacji dolegliwości bólowych kręgosłupa i pozostałych narządów  układu ruchu,
  •  po urazach i zabiegach operacyjnych,
  •  w chorobach  zwyrodnieniowych,
  • jako element wspomagający gojenie  ran po zabiegach lub urazach;
  • do usprawniania ruchomości stawów i mięśni w chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych lub po długim unieruchomieniu oraz do wzmocnienia lub osłabienia przewodnictwa nerwowego;
  • w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia po zawałach i udarach,
  • do leczenia stanów zapalnych tkanek,
  • jako element wspomagający leczenie nietrzymania moczu,
  • do wzmocnienia lub pobudzenia odporności,
  • do eliminacji skurczów i przykurczów,

Czy są jeszcze jakieś inne zalety fizykoterapii?

prywatnie fizykoterapia warszawa ursus

Przede wszystkim cena i czas rehabilitacji. Niektóre metody stosuje się systematycznie jedynie przez kilka minut, a rezultaty są często niewątpliwie zaskakujące.

Ceny zabiegów fizykoterapi w Centrum Rehabilitacji Rehasanka w Warszawie Ursus rozpoczynają się już od 15 zł za 1 zabieg.

Innowacyjny sprzęt do fizykoterapii.

fizykoterapia zabiegi

zabieg fizykoterapii warszawa ursus

Istotny jest fakt że urządzenia którym dysponuje Centrum Rehabilitacji Rehasanka można zastosować we wszystkich wyżej wymienionych schorzeniach.

Wśród unikalnych terapii, których jest cała lista, znajduje się na pewno ta z użyciem sprzętu do magnetoterapii. Taka stymulacja pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując ściśle wyznaczony obszar w głębi ciała. Ludzki organizm stanowi dobry przewodnik dla pola magnetycznego. W przeciwieństwie do stymulacji elektrycznej działającej jedynie na powierzchni w momencie przyłożenia wysokoenergetycznego pulsacyjnego pola magnetycznego, tkanki są stymulowane w głąb organizmu. W następstwie pobudzone są komórki nerwowe, mięśnie oraz naczynia krwionośne. Głębokość penetracji sięga do 10 cm i dochodzi do miejsc niedostępnych dla innych aparatów podobnego typu.

Dysponujemy także terapią laserem mającym na celu uzyskanie efektu biostymulującego i  przeciwbólowego. Miejscowa stymulacja tkanek powoduje ich regenerację na poziomie komórkowym. Prowadzi do zwiększenia metabolizmu  tkankowego, przyśpiesza gojenie i redukuje ból. Moc lasera umożliwia oddziaływanie i przenikanie leczniczej mocy światła do tkanek. Metoda ta jest skuteczna w walce z bólem ostrym jak i przewlekłym i ma pozytywne zastosowanie w rehabilitacji wielu chorób i dolegliwości.

Czy wszystkie zabiegi są dla wszystkich? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Podsumowując nie ma czegoś takiego jak przeciwwskazania do zastosowanie fizykoterapii w ogóle. Natomiast godnym uwagi jest fakt że są jednak grupy zabiegów, które u poszczególnych pacjentów trzeba wykluczyć ze względu na ich dolegliwości. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem fizykoterapii skonsultować się z fizjoterapeutą, który powinien skierować pacjenta na konkretne zabiegi, dopisując jednocześnie najważniejsze przeciwwskazania.

Obecnie według najnowszych przepisów zabiegi fizykoterapii może przepisać wyłącznie lekarz o specjalizacji rehabilitacja medyczna oraz magister fizjoterapii.

Centrum rehabilitacji Rehasanka – Fizykoterapia Warszawa Ursus