Terapia manualna to duża i ważna części fizjoterapii

terapia manualna ursus

terapia manualna warszawa ursus

Ten rodzaj terapii przez wiele lat był uznawany za niebezpieczny. Często był wykorzystywany przez osoby nie mające wykształcenia medycznego, znachorów, kręgarzy. Dzisiaj to najskuteczniejsza forma rehabilitacji stosowanych przez naszych fizjoterapeutów w Warszawie i cieszy się uznaniem lekarzy, przede wszystkim z dziedziny Ortopedii i Rehabilitacji.

Pierwszą wizytę w naszym centrum poświęcamy na wywiad, ustalenie czy przede wszystkim nie ma żadnych przeciwwskazań do terapii. Wykonujemy testy, dzięki którym terapeuta szuka obszarów bólu, przeciążeń, ograniczeń ruchowych. Na podstawie tych badań określamy przyczyny dolegliwości. Często są one odległe od miejsca objętego bólem.

Dobra terapia manualna 

To taka która skraca czas leczenia farmakologicznego Jeżeli terapia jest niezbędna to przyśpiesza powrót do pełnej sprawności, aktywności fizycznej, pomaga zwiększyć wydajność w pracy. Nasi terapeuci manualni zawsze przedstawiają możliwości kontynuowania terapii w domu poprzez wykonywanie zapisanych ćwiczeń. Są one niezbędne, aby jak najszybciej osiągnąć zamierzony efekt leczenia oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia nawrotów i ograniczyć również koszty związane z terapią.

Dobry terapeuta manualny zajmuje się również edukacją pacjenta. Informuje jak bezpieczniej wykonywać czynności życia codziennego. Wyjaśnia jaka jest najlepsza pozycja do spania, siedzenia, podnoszenia ciężkich przedmiotów. Uczy unikać sytuacji stanowiących zagrożenie dla zdrowia. Dopełnieniem terapii są również zalecenia dla Pacjenta do wykonywania ćwiczeń w domu, zmierzających do zminimalizowania prawdopodobieństwa wystąpienia nawrotów.

Holistycznym podejściem do pacjenta

Nigdy nie przeprowadzamy badań i terapii manualnej tylko wyłącznie w obrębie bolącego miejsca lub w obszarze objętym niepożądanymi objawami. Skupiamy się na całym ciele i szukamy przyczyn powstania dolegliwości w całym ciele. Dzięki badaniu palpacyjnemu i testom i doświadczeniu naszych fizjoterapeutów możemy zdiagnozować przyczynę wywołującą zaburzenie mimo braku zmian w diagnostyce obrazowej.

Terapia manualna w naszych gabinetach Warszawie

Coraz częściej pacjenci trafiają do naszego Centrum Rehabilitacji, gdy leczenie farmakologiczne nie przyniosło efektu lub diagnostyka obrazowa nie wykazała zmian mimo istniejącym uciążliwych objawów. Na podstawie diagnostyki różnicowej nasi fizjoterapeuci oceniają, czy dane schorzenie podlega terapii manualnej lub innej czy też może wskazane są dodatkowe konsultacje u specjalisty lub badania diagnostyczne.