diagnoza rehabilitacyjna warszawa ursus

diagnoza rehabilitacyjna warszawa ursus

Diagnoza rehabilitacyjna to pierwsza wizyta u fizjoterapeuty zawiera zawsze konsultację diagnostyczną z pomocą metod różnicowych oraz procedur diagnostycznych, która przede wszystkim obejmuje:

  • Wywiad
  • Badanie
  • Diagnostykę różnicową
  • Przedstawienie planu terapii

Przede wszystkim prawidłowa diagnoza rehabilitacyjna

Diagnoza rehabilitacyjna z pomocą medycznej diagnostyki różnicowej polega na precyzyjnym określeniu przyczyny dolegliwości i stwierdzenie, czy przyczyny mogą być powiązane z innymi chorobami przewlekłymi, wrodzonymi lub urazami.

Diagnostyka ma za zadanie ocenić, czy sytuacja wymaga wizyty u lekarza specjalisty lub dodatkowych badań diagnostycznych, mających na celu np. wyeliminowanie złamania kości lub zerwania tkanek miękkich jak mięśnie, więzadła.

Fizjoterapeuta często może stwierdzić, że objawy zgłaszane przez pacjenta mogą świadczyć o pojawieniu się choroby i konieczna będzie dalsza diagnostyka u lekarza specjalisty. Wiele objawów chorób może dawać dolegliwości w obszarze narządu ruchu i odwrotnie. Nie należy bagatelizować współistniejących objawów, gdyż mogą one okazać się bardzo przydatne w wystawieniu diagnozy.

diagnoza rehabilitacyjna warszawa ursus

diagnoza rehabilitacyjna warszawa ursus

Centrum Rehabilitacji Rehasanka

Diagnoza rehabilitacyjna Warszawa Ursus

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą rehabilitacji