Rehabilitacja neurologiczna stosowana jest u pacjentów z rozmaitymi deficytami oraz chorobami neurologicznymi. Ma ona na celu poprawę jakości ich życia i sprawności, a także realne zwiększenie możliwości powrotu do samodzielności, a nawet całkowitego wyleczenia. Neurorehabilitacja powinna obejmować każdego pacjenta bez względu na rokowania. W Centrum Rehabilitacji Rehasanka w Warszawie specjaliści dobierają zabiegi i ćwiczenia usprawniające tak, aby pacjent mógł wrócić do sprawności w najszybszym możliwym czasie. Zachęcamy do umówienia się na wizytę w naszej specjalistycznej przychodni.

Rehabilitacja neurologiczna – czym jest i kto powinien z niej skorzystać?

Neurorehabilitacja skierowana jest do osób, które borykają się z takimi schorzeniami jak choroba Parkinsona, Alzheimera, Creutzfeldta-Jakoba, stwardnienie rozsiane, zespół Downa, zespół Brown-Sequarda, mózgowe porażenie dziecięce, SMA, a także są po urazie czaszkowo-mózgowym, udarze mózgu, czy porażeniu nerwu twarzowego. Podobnie jak w przypadku pozostałych działów rehabilitacji, tak również w rehabilitacji neurologicznej liczy się wczesne rozpoczęcie ćwiczeń i zabiegów. Rehabilitacja powinna przebiegać w procesie multidyscyplinarnym, czyli obejmować pomoc wielu specjalistów, w tym między innymi neurologopedę, fizjoterapeutę i psychologa.

Metody pracy w rehabilitacji neurologicznej

Fizjoterapia neurologiczna powinna obejmować różnorodne działania dostosowane do konkretnego pacjenta. Oznacza to, że dla efektów neurorehabilitacji niezwykle ważna jest odpowiednia diagnostyka. Tylko na podstawie licznych badań i opisów można trafnie przygotować plan terapii i wybrać metody pracy w ramach rehabilitacji neurologicznej. Będzie to między innymi:

  • elektrostymulacja funkcjonalna,
  • NDT-Bobath,
  • terapia odruchowej lokomocji Vojty,
  • MAES,
  • integracja sensoryczna,
  • Proprioceptive Neuromuscular Facilitation,
  • seryjne gipsowanie.

Bardzo często w neurorehabilitacji wykorzystywane są elementy zaopatrzenia ortopedycznego, w tym między innymi ortezy, gorsety i kamizelki usztywniające.

Rehabilitacja neurologiczna Warszawa – gdzie zapisać się na zabiegi?

W każdym procesie leczenia, w tym również w neurorehabilitacji niezwykle ważne jest miejsce, w którym pacjent dochodzi do zdrowia. Liczą się kompetencje zespołu, renoma przychodni i odpowiednie nastawienie do osoby borykającej się z licznymi problemami zdrowotnymi. W Centrum Rehabilitacyjnym Rehasanka w Warszawie zadbamy o Twoje zdrowie kompleksowo. Nasi specjaliści każdego dnia podnoszą swoje kwalifikacje, aby zapewnić najwyższą jakość oferowanych usług. Przekonaj się o tym podczas wizyty. Możesz umówić konsultację samodzielnie przez naszą stronę internetową. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj usługi, specjalistę, datę i godzinę. W razie pytań lub wątpliwości nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji w godzinach pracy biura.