rehabilitacja sportowa warszawa Ursus

Rehabilitacja Sportowa Warszawa Ursus

Rehabilitacja sportowa to nasza specjalizacja, która zajmujemy się oceną i leczeniem urazów związanych ze sportem, ćwiczeniami na wszystkich poziomach zaawansowania i w każdym wieku.

Niezależnie od tego czy chodzisz sobie z kijkami po parku w Ursusie, grasz w piłkę nożną dla Legii Warszawa, czy wspinasz się na Mount Everest. Każdy przypadek rozpatrujemy w kontekście wymagań związanych z aktywnością.

Rehabilitacja sportowa to nie tylko leczenie kontuzji

Oprócz wyprowadzania sportowców z bólu i powrotu do pełnej sprawności, nasi fizjoterapeuci sportowi koncentrują się również na wydajności i rozwoju sportowca dzięki zabiegom jak również treningom.

Forma rehabilitacji sportowej nie jest adresowana wyłącznie do zawodowców

Często do urazów dochodzi u amatorów. Nie ważne czy trenujesz na siłowni, biegasz, pływasz, preferujesz amatorskie treningi sztuk walki możesz doświadczyć urazu podczas aktywności fizycznej. Aby wrócić do sprawności, niezbędna jest rehabilitacja sportowa.

Rehabilitacja sportowa w Rehasanka obejmuje:

trening medyczny warszawa ursus

trening medyczny warszawa ursus

  • diagnostykę urazową
  • terapię manualną,
  • fizykoterapię,
  • trening medyczny (rehabilitacyjny),
  • zapobieganie urazom
  • trening przyśpieszający powrót do treningów,
  • poprawę siły i mechaniki
  • kinesiotaping,
  • masaż sportowy w ramach terapii po urazie oraz fizjoprofilaktyki dla uniknięcia urazów i relaksu.
rehabilitacja sportowa warszawa

rehabilitacja sportowa Warszawa

W rehabilitacji sportowej najważniejsza jest prawidłowa diagnostyka

Aby móc określić nie tylko skąd są odczuwane objawy, ale także należy znaleźć możliwe przyczyny pojawienia się urazu. Często nieprawidłowy stan tkanek sprzyja kontuzjom. U sportowców często dochodzi do przeciążenia bez odpowiednio dostosowanej regeneracji. Dysproporcja między aktywnością a odpoczynkiem sprawia, że ciało jest coraz bardziej zmęczone i mniej sprawne. Traci zdolność do prawidłowych reakcji i nie jest w stanie zapobiegać niespodziewanym wypadkom.

Zapobieganie urazów u sportowców przede wszystkim

W przypadku sportowców obok wysokiej aktywności fizycznej często towarzyszą mniejsze lub większe urazy. Aby powrót do pełnej sprawności był możliwy, niezbędna jest właściwa rehabilitacja sportowa. Często powrót do aktywności jest zbyt wczesny lub terapia nie jest odpowiednio dostosowana do konkretnego urazu.

Urazy sportowe różnią się od zwykłych urazów codziennych. Wymagania sportowe dla organizmu są wyższe niż codzienne czynności, takie jak chodzenie. Powoduje to większy nacisk na stawy, więzadła, mięśnie i ścięgna i może powodować ich podatność na kontuzje

Rehabilitacja sportowa to również treningi wzmacniające

Wiele osób słysząc ćwiczenia wzmacniające myśli “budowanie mięśni” lub “podnoszenia ciężarów”. Jednak ćwiczenia wzmacniające dla sportowców mają całkiem inne wymagania w zależności od celów treningowych, uprawnianego sportu czy funkcji.

W sporcie podstawowa siła mięśni jest wymagana nie tylko w celach wiadomo sportowych, szybciej dalej, mocniej. Ale również do kontroli stawów podczas różnych czynności. Zadania te mogą obejmować  czynności statyczne  (takie jak pozycja siedząca lub stojąca) lub  czynności dynamiczne  (takie jak chodzenie, bieganie, sięganie, podnoszenie lub rzucanie). Oprócz siły mięśni, która może wiązać się z siłą, wytrzymałością i szybkością skurczów, bardzo ważny jest czas i równowaga skurczów mięśni.

Nasi trenerzy fizjoterapeuci wiedzą doskonale, jakiego wzmocnienia potrzebujesz. Wiemy z góry które ćwiczenia determinują konkretne elementy ciała, które pomogą Ci osiągnąć Twoje wyznaczone cele.

Nasi fizjoterapeuci to eksperci, którzy mogą Cię poprowadzić przez ten trening.

Czym szybciej rozpoczniesz rehabilitację sportową, tym efekt przyjdzie szybciej i będzie trwalszy.

Szanse na powrót do pełnej sprawności będą dużo większe jeżeli zgłosisz się do nas zaraz po kontuzji.  O wiele trudniej jest wyprowadzić ze stanu pourazowego po kilku tygodniach, lub nawet miesiącach.

Warto nie czekać aż samo przejdzie.

To może się nigdy nie wydarzyć. Czas w takiej sytuacji może zmniejszyć skuteczność rehabilitacji. Kontuzja nie leczona i tak da o sobie znać, tylko że później. A może być już za późno na wyleczenie.

Przede wszystkim jednak musisz pamiętać. Że czym szybciej rozpoczniesz poprawiać swój motorykę, siłę, mechanikę i zaczniesz wzmacniać organizm, to szybciej zaczniesz osiągać lepsze wyniki sportowe.

Dzięki rehabilitacji sportowej w naszym Centrum Rehabilitacji w Warszawie zabezpieczysz również swój organizm przed przyszłymi kontuzjami, które mogły by nastąpić jak by nie spotkanie z nami.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kontuzji sportowej lub chcesz poradzić się przypadku Twojego konkretnego problemu, nie wahaj się z nami skontaktować.

Rehasanka® Rehabilitacja Sportowa Warszawa Ursus