Masaż limfatyczny Warszawa

drenaż limfatyczny warszawa ursus

drenaż limfatyczny warszawa ursus

Po za tym drenaż limfatyczny ujędrnia skórę, zmniejsza obrzęki, redukuje cellulit oraz oczyszcza organizm z toksyn. Oczywiście najchętniej korzystają z niego sportowcy w celach regeneracji po wysiłkowej.

Celem drenażu jest usprawnienie przepływu krwi oraz limfy, przez co zmniejszają się obrzęki, jest terapią przeciwbólową, wykorzystywany jest również w terapii pourazowej, gdyż zmniejsza stany zapalne.

Bezsprzecznie usunięcie zastoju limfy jest istotny w walce z cellulitem. Wykorzystuje się specjalistyczne techniki. Charakteryzują się delikatnym przebiegiem. Z pewnością drenaż limfatyczny nie należy kojarzyć z bolesnym masażem. Bez wątpienia ma on charakter relaksacyjny, doprowadza do odprężenia. Osoby zgłaszające się do gabinetu często skarżą się na uczucie ciężkich nóg zwłaszcza w okresie letnim mimo nieznacznych zmian wizualnych. W takiej sytuacji niewątpliwie masaż limfatyczny nóg daje przyjemny efekt. Częstotliwość terapii u takich osób jest zawsze dobierany indywidualnie. Nadmiernych obrzęków nigdy nie należy lekceważyć. Brak odpowiedniej diagnostyki i terapii może mieć niebezpieczne skutki, gdyż zmiany obrzękowe mogą sygnalizować o zaburzeniu pracy wielu układów i struktur.

Przede wszystkim węzły chłonne pełnią w organizmie funkcje odpornościowe, a także odgrywają istotną rolę w transporcie płynu limfatycznego. W warunkach fizjologicznych znaczna część limfy doprowadzonej do węzłów ulega resorpcji (wchłanianiu) przez naczynia krwionośne, w wyniku czego dochodzi do zmniejszenia ilości limfy odpływającej w stosunku do napływającej. W sytuacji chorobowej, gdy węzeł chłonny znajdzie się w pobliżu aktywnego stanu zapalnego, może dochodzić do zastojów, będących efektem zwiększonej produkcji filtratu tkankowego w odniesieniu do pojemności transportowej układu chłonnego. Natomiast przedłużający się zastój będzie prowadzić do utworzenia się obrzęku limfatycznego.

Wyróżniamy dwa rodzaje obrzęków limfatycznych:

pierwotne oraz wtórne. Istotne jest że do obrzęk pierwotny wynika z nieprawidłowej budowy bądź fizjologii układu limfatycznego. Do obrzęku wtórnego dochodzi zaś w wyniku uszkodzenia naczyń i/lub węzłów chłonnych, w rezultacie spowodowanego chorobą nowotworową, kontuzjami, zabiegami operacyjnymi czy radioterapią.

Zarówno drenaż limfatyczny ręczny, jak i mechaniczny składają się z dwóch faz:

  • po pierwsze fazy przesuwania – w której dochodzi do przemieszczenia się płynu w kierunku proksymalnych węzłów chłonnych poprzez ucisk na tkankę,
  • na koniec fazy odprężenia – w której, poprzez biernie utrzymywany kontakt z tkanką, następuje ponowne napełnienie naczyń limfatycznych

Rehasanka® Drenaż limfatyczny Warszawa Ursus – Zapraszamy na konsultację