terapia fizjoterapeutyczna ursus

terapia fizjoterapeutyczna warszawa ursus

terapia fizjoterapeutyczna

warszawa ursus

Wśród sporej liczby metod rehabilitacji, terapie fizjoterapeutyczne manualne wraz z kinezyterapią znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa we wszystkich odcinkach, rwy kulszowej, szeroko rozumianych bólów pleców, karku, czy migrenowych bólów głowy. Czasem terapia manualna fizjoterapeutyczna nazywana jest potocznie nastawianiem, lub nastawianiem kręgosłupa. I o ile jest robiona przez fizjoterapeutów czy osteopatów to wszystko jest w porządku z nazewnictwem. Gorzej jak za tego typu praktyki zabierają się niewykształceni kręgarze bez prawa do wykonywania zawodu medycznego.

korzyści z zabiegów terapii

mogą odnieść także pacjenci cierpiący z powodu bólów barku, doświadczający drętwienia ręki, po urazach, zarówno sportowych, jak i komunikacyjnych, czy też bezpośrednio po przeciążeniu kręgosłupa, wskutek dźwignięcia zbyt dużego ciężaru.

terapia fizjoterapeutyczna warszawa

Opisuje się ponadto korzyści z zastosowania terapii w przypadku skrzywień kręgosłupa, niewielkiego skrócenia kończyn dolnych, a nierzadko również w przypadku, jak by się mogło wydawać, zupełnie odległych schorzeń: bezsenności, zawrotów głowy, czy szumów usznych.

zanim podejmiemy terapię

Oczywiście, zanim podejmie się w takich przypadkach leczenie przy pomocy metod manualnych, trzeba przeprowadzić konsultację z fizjoterapeutą, która pozwoli stwierdzić, czy przyczyna dolegliwości leży w aparacie ruchowym.

terapia fizjoterapeutyczna warszawa ursus

terapia fizjoterapeutyczna ursus

Kwalifikacja, co do braku przeciwwskazań chorobowych, a także stwierdzenia, czy terapia ma sens w danym schorzeniu, powinna być domeną fizjoterapeuty, który przeprowadzi szczegółowe badanie  całościowo spojrzy na stan zdrowia pacjenta, ewentualnie zleci dodatkowe badania.

Rehasanka® Terapia fizjoterapeutyczna Warszawa Ursus – Zapraszamy na konsultację