Co to jest masaż leczniczy?

masaż leczniczy warszawa ursus

masaż leczniczy warszawa ursus

Zabieg ten to jedną z metod rehabilitacji, która ma na celu zmniejszenie objawów chorób i urazów, zwłaszcza narządów ruchu. Przede wszystkim masaż leczniczy stosuje się aby zniwelować ból oraz inne nieprzyjemne dolegliwości w obrębie tkanek miękkich. Doprowadza do rozluźnienia mięśni, zwiększenia zakresu ruchów. Do nadmiernego napięcia mięśni dochodzi między innymi w sytuacjach stresowych. Masaż jest wtedy niezwykle skuteczny i przynosi dużą ulgę. Nadmiar pozycji siedzącej w ciągu dnia również doprowadza do przeciążenia jednych partii mięśniowych i osłabienie innych. W takich sytuacjach również wykorzystywany jest masaż leczniczy jako cześć rehabilitacji lub fizjoprofilaktyki.

Masaż leczniczy pobudza przemianę materii i krążenie. Dobrze wykonany masaż nie tylko przynosi przyjemność, ale również pozwala pozbyć się bólów kręgosłupa, karku, mięśni, a nawet pomaga zwalczyć cellulit.

W różnorodnych terapiach stosuje się również mniej znane techniki masażu leczniczego, takie jak:

  • Masaż leczniczy segmentarny
  • Masaż leczniczy aromaterapeutyczny
  • Masaż leczniczy punktowy
  • Masaż leczniczy kontralateralny

Masaż leczniczy segmentarny

Masaż segmentalny przyniesie Ci ulgę, gdy dopadnie Cię rwa kulszowa. Zmniejszy również bóle neurologiczne, dolegliwości choroby gośćcowej, poprawi sprawność. W odczuciu masaż ten jest podobny do klasycznego, dodatkowo stosowane są specjalne chwyty.

Masaż leczniczy aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny pomaga przy depresji, migrenach, bólach menstruacyjnych, nadciśnieniu tętniczym. Masaż aromaterapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego, ale znacznie delikatniejszy. Efekt masażu wzmacniają stosowane olejki eteryczne.
Ten rodzaj masażu leczniczego jest również rozwiązaniem dla osób borykających się z cellulitem i rozstępami.

Masaż leczniczy punktowy

Masaż punktowy jest to masaż leczniczy w głównej mierze ukierunkowany jako przeciwbólowy. Nazwa wzięła się od sposobu wykonywania. masażysta uciska wybrane miejsca punktowo przez 3-6 sekund. Na początku delikatnie, później coraz silniej, by zakończyć znowu delikatnie. Masaż punktowy pozwala zwalczyć bóle głowy, zębów, skłonność do omdleń, lęki.

Masaż leczniczy kontralateralny

Masaż kontralateralny jest doskonałym masażem dla osób, które przez długi czas miały unieruchomioną gipsem rękę lub nogę. Taki masaż przyspiesza zrastanie kości nawet o dwa tygodnie. Ponadto zapobiega przykurczowi wiązadeł i zesztywnieniu stawów. Wzbudza zaskoczenie, ponieważ polega na masowaniu zdrowej kończyny, co powoduje usprawnienie chorej. Masaż wykonywany jest z dużą siłą, często boli. Aby przyniósł efekt, należy przeprowadzać go przez co najmniej sześć dni dwa razy dziennie. Maksymalnie może trwać 12 minut.

Zapraszamy na masaż leczniczy w Warszawie

Wybierz mądrze!
Twoje zdrowie jest zbyt ważne, aby narażać je na pseudo specjalistów.