ciąża jest ważnym czasem w życiu kobiety

fizjoterapia w ciąży warszawa ursus

fizjoterapia w ciąży warszawa ursus

przygotowanie kobiety do tego okresu powinny zacząć się na długo przed ciążą.  Jest to wyjątkowe, intensywne doświadczenie które pociąga za sobą kilka zmian biologicznych, somatycznych, psychologicznych i społecznych. Ciało kobiety, która jest w okresie ciąży przechodzi kilka zmian fizjologicznych we wszystkich systemach, które tworzą organizm. Istnieją również zmiany fizyczne, bezpośrednio związane ze zmianami w sferze powięzi, mięśni (ze względu na rozrost brzucha) oraz w układzie mięśniowo-szkieletowym ze względu na przemieszczenie się środka ciężkości.

fizjoterapia kobiet w ciąży

Podczas ciąży fizjoterapia jest bardzo korzystna dla kobiety, pomaga zapobiegać dolegliwościom, które występują w tym okresie.

fizjoterapia ciąży warszawa ursus

ćwiczenia w ciąży warszawa ursus

Polecamy przede wszystkim ćwiczenia z zakresu kinezyterapii, które pomogą wzmocnić mięśnie, a także rozciągnąć się i zrelaksować.
Zalecamy również ćwiczenia proprioceptywne dna miednicy, ćwiczenia oddechowe które będą zbawienne w czasie porodu oraz  ćwiczenia korekcyjne wady postawy.
Przeprowadzane przez naszych fizjoterapeutów zabiegi masażu oraz plastrowania dynamicznego świetnie łagodzą ból pleców, nóg i ramion.

Przede wszystkim ćwiczenia w naszym Centrum Rehabilitacji przeprowadzane są pod okiem profesjonalnych fizjoterapeutów i mają za zadanie wzmocnić, zrelaksować i zmniejszyć dolegliwości podczas opieki prenatalnej.

Rehasanka® Fizjoterapia ciąży Warszawa Ursus – Zapraszamy na konsultację