ciąża jest ważnym czasem w życiu kobiety

fizjoterapia w ciąży warszawa ursus

fizjoterapia w ciąży warszawa ursus

przygotowanie kobiety do tego okresu powinny zacząć się na długo przed ciążą.  Jest to wyjątkowe, intensywne doświadczenie które pociąga za sobą kilka zmian biologicznych, somatycznych, psychologicznych i społecznych. Ciało kobiety, która jest w okresie ciąży przechodzi kilka zmian fizjologicznych we wszystkich systemach, które tworzą organizm. Istnieją również zmiany fizyczne, bezpośrednio związane ze zmianami w sferze powięzi, mięśni (ze względu na rozrost brzucha) oraz w układzie mięśniowo-szkieletowym ze względu na przemieszczenie się środka ciężkości.

fizjoterapia kobiet w ciąży

Podczas ciąży fizjoterapia jest bardzo korzystna dla kobiety, pomaga zapobiegać dolegliwościom, które występują w tym okresie.

fizjoterapia ciąży warszawa ursus

ćwiczenia w ciąży warszawa ursus

Polecamy przede wszystkim ćwiczenia z zakresu kinezyterapii, które pomogą wzmocnić mięśnie, a także rozciągnąć się i zrelaksować.
Zalecamy również ćwiczenia proprioceptywne dna miednicy, ćwiczenia oddechowe które będą zbawienne w czasie porodu oraz  ćwiczenia korekcyjne wady postawy.
Przeprowadzane przez naszych fizjoterapeutów zabiegi masażu oraz plastrowania dynamicznego świetnie łagodzą ból pleców, nóg i ramion.

Przede wszystkim ćwiczenia w naszym Centrum Rehabilitacji przeprowadzane są pod okiem profesjonalnych fizjoterapeutów i mają za zadanie wzmocnić, zrelaksować i zmniejszyć dolegliwości podczas opieki prenatalnej.

Rehasanka® Fizjoterapia ciąży Warszawa Ursus – Zapraszamy na konsultację

Jesteś w dobrych rękach! Pomożemy Ci osiągnąć optymalne samopoczucie.

Rehasanka Centrum Rehabilitacji Warszawa Ursus to miejsce stworzone z pasji do niesienia pomocy innym i chęci uśmierzenia dolegliwości bólowych szerokiej grupie osób, umożliwiając im w krótkim czasie odzyskanie pełni sił witalnych. W ciepłej atmosferze naszego Centrum Rehabilitacji zapewniamy najwyższej jakości usługi rehabilitacyjne, opiekę medyczną i wsparcie psychologiczne  dla dzieci i osób dorosłych, w tym również dla aktywnych sportowo, lub tych którzy taką aktywność chcą zacząć.

Nasza poradnia rehabilitacyjna świadczy profesjonalne usługi z zakresu poradni ortopedycznej, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji onkologicznej, rehabilitacji kręgosłupa oraz treningu porehabilitacyjnego. Prowadzimy również konsultacje specjalistyczne w zakresie rehabilitacji, ortopedii czy neurologii. Inną naszą specjalizacją jest terapia uroginekologiczna oraz zabiegi i terapie jej towarzyszące, które wykazują na wysoką skuteczność w leczeniu dolegliwości związanych z zaburzeniem funkcjonowania mięśni dna miednicy oraz problemami z nietrzymaniem moczu.

Godnym uwagi jest fakt, że najczęstszymi formami terapii wykorzystywanymi przez naszych fizjoterapeutów jest terapia manualna, osteopatia, masaże oraz treningi. Przede wszystkim wiemy jak leczyć i zminimalizować ból. Innymi słowy po prostu potrafimy przywrócić sprawność ruchową. Specjalizujemy się w diagnostyce różnicowej, rehabilitacji ortopedycznej, rehabilitacji sportowej oraz dziecięcej.

Pełną ofertę Centrum Rehabiitacji Rehasanka w formie obrazowej można znaleźć tutaj: oferta rehabilitacji.

Bez wątpienia miło nam będzie podjąć z Państwem współpracę. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy do naszych gabinetów Rehabilitacji w Warszawie.