Rehabilitacja stomatologiczna to dział rehabilitacji zajmujący się naprawą funkcjonalności ruchu w obrębie układu czaszkowo-szyjno-żuchwowego. To mało znany dział rehabilitacji medycznej, lecz niezwykle potrzebny. Fizjoterapia stomatologiczna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Stosowana jest zarówno w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, jak i niwelowania skutków urazów i chorób. Centrum Rehabilitacyjne Rehasanka to doskonałe miejsce do realizacji zaleceń związanych z rehabilitacją stomatologiczną.

Rehabilitacja stomatologiczna – dla kogo?

Rehabilitacja stomatologiczna to dziedzina fizjoterapii, która jest stosunkowo nowa, lecz ze względu na imponujące efekty coraz popularniejsza. Ćwiczenia i zabiegi, jakim poddawani są pacjenci, dotyczą urazów, jakie powstały podczas wypadku, schorzeń przewlekłych oraz wrodzonych. Jacy pacjenci do nas trafiają? Najczęściej są to osoby, które borykają się z:

  • bólami zębów,
  • wadami zgryzu,
  • po urazach w obrębie narządu żucia,
  • po wypadkach,
  • po noszeniu aparatu ortodontycznego,
  • szumami usznymi,
  • przeskakiwaniem żuchwy,
  • rozsadzeniem gałki ocznej,
  • problemami z otwieraniem i zamykaniem ust.

Metody rehabilitacji w stomatologii

Rehabilitacja w stomatologii obejmuje terapię manualną, zabiegi fizykalne, kinezyterapię i fizjoterapię wad postawy. Bardzo powszechne są także masaże twarzy i głowy, dzięki którym mięśnie się rozluźniają i wzmacniają. Co ważne, ćwiczenia i zabiegi niejednokrotnie dotyczą nie tylko okolic twarzy, ale również kręgosłupa. Za poprawę ruchomości stawów i wzmocnienie mięśni odpowiada kinezyterapia. Gimnastyka lecznicza to zespół ćwiczeń czynnych i biernych, które pozytywnie wpływają na cały organizm człowieka. Istotnym elementem jest fizykoterapia. Co to takiego? Mogą być to zabiegi laserowe, terapia ultradźwiękowa oraz elektroterapia, czyli przezskórna elektrostymulacja prądem.

Rehabilitacja stomatologiczna warszawa w Rehasanka – skuteczna pomoc

Centrum Rehabilitacyjne Rehasanka w Warszawie to miejsce, w którym kompleksowo zadbasz o swój układ czaszkowo-szyjno-żuchwowy. Zapewniamy opiekę na wielu płaszczyznach. Nasi specjaliści na bazie rodzaju i stopnia zaawansowania dysfunkcji ustalą program rehabilitacji, który będzie dawał maksymalne, realne korzyści. Pełny powrót do sprawności i likwidacja dolegliwości nastąpi tym samym w relatywnie krótkim czasie.

Masz pytania? Chcesz rozpocząć rehabilitację stomatologiczną? Skontaktuj się z nami i umów na konsultację. Możesz także odwiedzić naszą przychodnię. Naszych obecnych i przyszłych pacjentów zachęcamy do zaczerpnięcia wiedzy na naszym blogu. Świadczymy także kompleksowe usługi z zakresu dietetyki, fizjoterapii niemowląt, integracji sensorycznej, treningów, pilatesu, fitnessu oraz masaży. W naszym centrum każdy znajdzie sposób na poprawienie swojego stanu zdrowia i jakości życia.