Relaksacyjny masaż w Warszawie

masaż relaksacyjny ursus warszawa

masaż relaksacyjny warszawa ursus

zawiera najczęściej techniki z masażu klasycznego, jednak forma masażu jest uzależniona od metod stosowanych przez danego fizjoterapeutę. Ponieważ w naszym gabinecie jest on wykonywany przez osoby z wykształceniem medycznym, masaż relaksacyjny nie ma charakteru kosmetycznego. Fizjoterapeuta podczas masażu bez wątpienia przeanalizuje stan tkanek miękkich i postara się podczas wizyty i w jej wyniku zniwelować nadmierne napięcie poszczególnych partii mięśni, ale aby w odczuciu osoby korzystającej z masażu masaż nie przypominał usługi leczniczej. W tym celu wykorzystywane są dodatkowe czynniki pomagające w odstresowaniu się. W związku z tym terapeuta odpowiednio przygotowuje gabinet do wykonania masażu w warunkach relaksacyjnych. Dobiera oświetlenie, muzykę, preparaty stosowane do masażu.

Cel masażu relaksacyjnego

masaż relaksacyjny ursus warszawa

masaż relaksacyjny ursus warszawa

Główny cel to wyciszenie i odprężenie, dlatego fizjoterapeuta nie skupia się na utrzymaniu dialogu z Pacjentem. Po przeprowadzonym msażu prowadzimy również dokumentację medyczną, natomiast przekazanie wszystkich informacji z badania palpacyjnego są przekazywane wyłącznie na życzenie Pacjenta, ponieważ osoba korzystająca z masażu relaksacyjnego może nie chcieć w momencie odprężenia wiedzieć o wynikach badania tkanek miękkich.

Kto korzysta z masażu relaksacyjnego

Z masażu relaksacyjnego przede wszystkim najczęściej korzystają osoby przemęczone, zestresowane, siedzące zbyt długo za biurkiem i najczęściej w nieodpowiedniej pozycji. Wszystkie te czynniki sprawiają, że tkanki miękkie są nadmiernie napięte i jest to odczuwalne. Bagatelizowanie takiego stanu może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji np. zmian w układzie kostnym. Dochodzi do zwyrodnień i zmian ustawienia w stawach, co zwykle daje objawy bólowe. Masaż relaksacyjny zapobiega takim skutkom. Kończąc masaż stanowi profilaktykę dla wielu schorzeń, dlatego warto systematycznie z niego korzystać.

Masaż relaksacyjny Warszawa – Rehasanka – Zapraszamy na konsultację!