Relaksacyjny masaż w Warszawie

masaż relaksacyjny ursus warszawa

masaż relaksacyjny warszawa ursus

zawiera najczęściej techniki z masażu klasycznego, jednak forma masażu jest uzależniona od metod stosowanych przez danego fizjoterapeutę. Ponieważ w naszym gabinecie jest on wykonywany przez osoby z wykształceniem medycznym, masaż relaksacyjny nie ma charakteru kosmetycznego. Fizjoterapeuta podczas masażu bez wątpienia przeanalizuje stan tkanek miękkich i postara się podczas wizyty i w jej wyniku zniwelować nadmierne napięcie poszczególnych partii mięśni, ale aby w odczuciu osoby korzystającej z masażu masaż nie przypominał usługi leczniczej. W tym celu wykorzystywane są dodatkowe czynniki pomagające w odstresowaniu się. W związku z tym terapeuta odpowiednio przygotowuje gabinet do wykonania masażu w warunkach relaksacyjnych. Dobiera oświetlenie, muzykę, preparaty stosowane do masażu.

Masaż relaksacyjny – co to jest i w jakim celu się go stosuje?

Masaż relaksacyjny jest odmianą masażu klasycznego, który koncentruje się na rozluźnieniu tkanek miękkich oraz mięśni, dzięki czemu znacząco wpływa na odprężenie i redukuje różnego rodzaju zespoły bólowe będące wynikiem głównie przemęczenia, prowadzenia siedzącego trybu życia oraz stresu. Masaż relaksacyjny w naszym gabinecie w Warszawie dedykowany jest również dla osób z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa oraz niewłaściwą postawą. Nasi specjaliści na co dzień starają się pomóc zestresowanym mieszkańcom w różnego rodzaju dolegliwościach, stosując masaże relaksacyjne. Ta technika relaksacji zyskuje coraz większą popularność, głównie przez wzgląd na swoją skuteczność. Masaże relaksacyjne w naszym Centrum Rehabilitacyjnym w Warszawie wykonywane są przez najlepszych specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę medyczną. Tego typu masaże nie tylko odprężają, ale też wspierają leczenie, a często stanowią także środek diagnostyczny wielu schorzeń.

Cel masażu relaksacyjnego

masaż relaksacyjny ursus warszawa

masaż relaksacyjny ursus warszawa

Główny cel to wyciszenie i odprężenie, dlatego fizjoterapeuta nie skupia się na utrzymaniu dialogu z Pacjentem. Po przeprowadzonym msażu prowadzimy również dokumentację medyczną, natomiast przekazanie wszystkich informacji z badania palpacyjnego są przekazywane wyłącznie na życzenie Pacjenta, ponieważ osoba korzystająca z masażu relaksacyjnego może nie chcieć w momencie odprężenia wiedzieć o wynikach badania tkanek miękkich.

Kto korzysta z masażu relaksacyjnego

Z masażu relaksacyjnego przede wszystkim najczęściej korzystają osoby przemęczone, zestresowane, siedzące zbyt długo za biurkiem i najczęściej w nieodpowiedniej pozycji. Wszystkie te czynniki sprawiają, że tkanki miękkie są nadmiernie napięte i jest to odczuwalne. Bagatelizowanie takiego stanu może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji np. zmian w układzie kostnym. Dochodzi do zwyrodnień i zmian ustawienia w stawach, co zwykle daje objawy bólowe. Masaż relaksacyjny zapobiega takim skutkom. Kończąc masaż stanowi profilaktykę dla wielu schorzeń, dlatego warto systematycznie z niego korzystać.

Masaż relaksacyjny – na czym polega?

Masaże relaksacyjne polegają w dużej mierze na zorganizowaniu pacjentowi warunków sprzyjających odprężeniu się. W tym celu stosowane są specjalne, aromatyczne i rozgrzewające olejki terapeutyczne. Nasi specjaliści dbają także o odpowiednią, wyciszającą muzykę i nastrojowe oświetlenie gabinetu. Wykonywane są także w ciszy, która ma zagwarantować pacjentowi jak najwyższy poziom odpoczynku. Masaż rekreacyjny jest również nieco delikatniejszym masażem w stosunku do różnego rodzaju masaży leczniczych, mimo że pełni podobne funkcje. Specjaliści naszego Centrum Rehabilitacyjnego w Warszawie wykonują bowiem masaże relaksacyjne, które poprawiają krążenie krwi oraz limfy – ma to bardzo pozytywny wpływ na kondycję ludzkiego organizmu. Masaż tego typu redukuje także napięcie szyi, karku oraz barków i pleców. Zapraszamy.

Masaż relaksacyjny Warszawa – Rehasanka – Zapraszamy na konsultację!