ból kolana

Poznaj przyczyny bólu kolan

Nie trzeba uprawiać sportu, aby zmierzyć się z problemem, jakim jest ból kolana. Jego przyczyny bywają bardzo różne, co wiąże się chociażby z wielkością oraz złożonością stawu. Najbardziej oczywisty powód dyskomfortu to różnej maści urazy, zaraz za nimi plasują się choroby lub powikłania z nich wynikające, a na końcu mamy do czynienia ze zwykłym przemęczeniem. Czasem istotny czynnik odgrywa dieta, wiek lub biologiczne predyspozycje w zakresie budowy ciała. Niezależnie od powodu nie warto jednak ignorować problemu, bo nawet niewielkie, ale nieleczone kontuzje kolana, potrafią utrudnić życie.

Problem z kolanami – po czym poznać?

Ból stawu kolanowego to najbardziej oczywisty objaw problemów, ale alarmujące symptomy da się zauważyć już wcześniej. Niepokój powinna budzić m.in.: opuchlizna, utrudnione poruszanie się, ograniczony zakres ruchu, a nawet zaczerwienienie. Niestety urazy kolana najczęściej nie są łatwe w diagnozowaniu. Metody leczenia dobiera się uwzględniając konkretne objawy. Lekarz może zdecydować się np. na badania fizykalne, tomografię, wykonanie USG lub RTG. Uwzględniając złożoność diagnostyki, należy podjąć się jej jak najszybciej, aby maksymalnie skrócić czas potrzebny do powrotu do pełnej sprawności.

Wiele sposobów leczenia urazów kolan

Spoglądając na możliwą liczbę przyczyn, nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że kontuzje kolana leczy się na wiele sposobów. Najbardziej skrajne przypadki wymagają interwencji operacyjnej. Czasem rozwiązaniem będzie za to przepisanie odpowiednich medykamentów. Nie brakuje także sytuacji, gdzie ból stawu kolanowego da się zniwelować odpowiednią rehabilitacją lub zmianą codziennych nawyków. Mowa tu o chociażby wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń lub zamianie butów na obcasie na obuwie z płaską podeszwą. Jeśli chcesz pozbyć się bólu i szukasz profesjonalnej pomocy, zgłoś się do nas.