trening medyczny warszawa ursus

Odmiana treningu funkcjonalnego

Ćwiczenia stanowią odmianę treningu funkcjonalnego, rehabilitacyjnego, jest także nową formą kinezyterapii. Coraz częściej rehabilitację przeprowadza się w formie treningu personalnego. Są podobne założenia, ćwiczenia jest natomiast inny główny cel. Przede wszystkim skupiamy się na poprawie funkcji narządu ruchu. Najczęściej dochodzi do ograniczenia ruchomości, obniżonej stabilności,
zaburzonej koordynacji.

trening medyczny warszawa ursus

trening medyczny warszawa ursus

Program treningów

poprzedzony jest wizytą diagnostyczną u fizjoterapeuty. Przeprowadzamy wywiad i badanie. Wspólnie z pacjentem ustalamy program treningów. Jeżeli wskazane są inne formy aktywności lub terapii, również je uwzględniamy.

Trening medyczny najczęściej jest wykonywany w formie treningu personalnego, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla pacjenta. Po zakończonej terapii Pacjent potrafi prawidłowo wykonywać ćwiczenia na siłowni, w klubach fitness. Jest to kontynuacja terapii oraz profilaktyka przed kolejnymi urazami, przeciążeniami. Dzięki treningom rehabilitacyjnym można zaszczepić nawyk ruchu, którego w dzisiejszych czasach zazwyczaj brakuje.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

medyczny trening ursus warszawa

medyczny trening ursus warszawa

wykonywane są na sali treningowej i mają duże znaczenie w aspekcie psychologicznym. Pacjent nie czuje się przytłoczony warunkami szpitalnymi, jest bardziej pozytywnie nastawiony na proces terapii. Dzięki temu poprawia się samopoczucie, co ma również ma wpływ na efekt rehabilitacji.

Zalety

takiej formy aktywności to także to, że fizjoterapeuta oprócz aspektu terapeutycznego posiada wiedzę z zakresu spalania tkanki tłuszczowe, budowania tkanki mięśniowej, siły, koordynacji itd. Wszystkie te aspekty są istotne przy utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania narządu ruchu.

Na trening medyczny często zgłaszają się osoby, które chciałyby korzystać z treningów personalnych, ale stan zdrowia ogranicza możliwości. Trener personalny może nie posiadać wystarczającej wiedzy z zakresu danych schorzeń, co wywołuje niepokój. Odpowiednio przygotowani fizjoterapeuci są w stanie prowadzić takie treningi w zakresie fizjoprofilaktyki.

Korzyści z treningu medycznego:

 • ursus warszawa trening medyczny

  ursus warszawa trening medyczny

  poprawia ruchomość w stawach

 • poprawia wytrzymałość, siłę, koordynację
 • zmniejsza dolegliwości bólowe
 • przyśpiesza powrót do sprawności po urazach
 • obniża masę ciała
 • poprawia funkcje przy chorobach przewlekłych oraz zapobiega progresji chorób
 • poprawia jakość czynności dnia codziennego
 • stanowi profilaktykę urazów
 • zwiększa umiejętności sportowców
 • wprowadza nawyk aktywnego style życia

Rehasanka® Trening Medyczny Warszawa Ursus – Zapraszamy na konsultację.