Rehasanka odpowiada na rozmaite problemy zdrowotne osób na każdym etapie ich życia. Pomagamy pacjentom cierpiącym na migreny, dolegliwości bólowe układu kostnego, mięśniowego. Prowadzimy terapie w stanach pourazowych i pooperacyjnych. Leczymy schorzenia funkcjonale układu krwionośnego, nerwowego, oddechowego, moczowego i moczowo-płciowego, a także choroby przewlekłe. Niesiemy pomoc przy zespołach psychosomatycznych, depresjach, nerwicach, zaburzeniach snu i przewlekłym zmęczeniu. Korygujemy wady postawy. Stosujemy techniki osteopatyczne oraz fizjoterapeutyczne. Otaczamy opieką medyczną mamy w trakcie ciąży i po rozwiązaniu, a także przychodzące na świat maluszki.. Wachlarz problemów z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci jest bardzo szeroki. Najlepiej, gdy umówisz się z nami na konsultację aby porozmawiać o swoich problemach zdrowotnych

Nic nie szkodzi. Najlepiej w pierwszej kolejności umówić się na darmową konsultację. Większość zabiegów można wybierać na miejscu. Jednak warto zastanowić się, czy zabieg ma na celu efekt leczniczy czy relaksacyjny. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie pojawiły się jakiekolwiek niesprzyjające dolegliwości (jak np. stres, ból, napięcia mięśniowe, uraz): wtedy łatwiej podjąć decyzję o formie zabiegu.

Termin oczekiwania na wizytę jest uzależniony od obłożenia grafiku wybranego fizjoterapeuty i od elastyczności Państwa czasu wolnego. Zawsze warto skontaktować się z naszą rejestracją, postaramy się znaleźć dla Państwa możliwie najbliższy termin wizyty.
Zazwyczaj na pierwszą konsultację nie czeka się dłużej niż 7 dni.

Zalecamy poinformować wcześniej o chęci skorzystania z poszczególnych zabiegów żebyśmy się mogli przygotować. Proszę również o podawanie czasu trwania wizyty – w celu zaplanowania odpowiedniej ilości czasu.

Rehabilitacja polega na przywróceniu pacjentowi sprawności utraconej na skutek schorzeń i urazów poprzez zastosowanie działań usprawniających i terapeutycznych. W naszym Centrum Rehabilitacji Rehasanka® w ramach rehabilitacji wykonujemy zabiegi fizjoterapeutyczne i opracowujemy programy specjalistycznych ćwiczeń. W trakcie leczenia rehabilitacyjnego w pierwszej kolejności stawiamy na techniki funkcjonalne.

Nie.chodź konsultacja lekarska przed przyjściem do fizjoterapeuty tak naprawdę nigdy nie zaszkodzi. Skierowanie od lekarza nie jest konieczne do umówienia wizyty u fizjoterapeuty, jednakże wszelkie skierowania na zabiegi oraz wyniki badań (np. USG, RTG, MRI itp.) są mile widziane. Pomoże nam to w doborze odpowiedniej formy terapii.

Są przypadki, kiedy koniecznie przed wizytą u fizjoterapeuty należy zgłosić się do lekarza. Z pewnością będą to wszelkiego rodzaju nagłe urazy, wypadki, ostre bóle, mocne objawy neurologiczne, niejasne i nieznane objawy bólowe. Zazwyczaj w takim przypadku konieczne jest wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych. Po przyjściu do fizjoterapeuty na pierwszej wizycie zawsze jest wykonywane badanie funkcjonalne i jeśli wtedy coś zaniepokoi fizjoterapeutę, to z pewnością zleci wykonanie dodatkowych badań. Konsultacja lekarska jest także potrzebna w momencie, kiedy stosowana terapia nie przynosi rezultatów lub fizjoterapeuta podejrzewa, że ból nie pochodzi z narządu ruchu.

Wizytę można umówić przychodząc bezpośrednio do naszej siedziby, telefonicznie, e-mailowo lub przez facebooka.
Możesz zadzwonić osobiście lub wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na szybki kontakt z naszej strony

Przede wszystkim podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadza z pacjentem wnikliwy wywiad wraz historię chorób i leczenia. Kolejnym krokiem będzie zapoznanie się z dokumentacją medyczną pacjenta (badania MRI, TK, RTG) o ile takowa istnieje, następnie diagnostyka oraz przeprowadzenie badania manualnego. Na tej podstawie zostaje postawiona pogłębiona diagnoza. Ostatecznie fizjoterapeuta zapoznaje pacjenta z problemem i przedstawia plan leczenia.

Zależy nam, aby pacjent na każdej wizycie czuł się jak najbardziej komfortowo. Polecamy przynieść wygodny strój i obuwie, wyłączyć telefon i w pełni zaufać swojemu terapeucie pozwalając i pomagając mu poprowadzić krok po kroku cały proces terapeutyczny.
Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ

Tak, oczywiście. Fizjoterapeuta może zostać dobrany w zależności od dolegliwości i preferencji pacjenta, również pacjent może wskazać konkretnego terapeutę. Pomocna podczas tego procesu może być rejestracja medyczna, Pracownicy już na wstępie z chęcią udzielą informacji o poszczególnych specjalistach i odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Z usług tak naprawdę może korzystać każdy. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z usług oferowanych przez Centrum Rehabilitacji Rehasanka® poprzez pisemną zgodę rodzica/opiekuna.

Oczywiście. Dużą część pacjentów naszej placówki stanowią dzieci w bardzo różnym wieku. Terapia osteopatyczna jest w ich przypadku pomocna podczas zwalczania kolek czy refluksów, regulacji napięcia mięśniowego, korygowania asymetrii czy dysplazji bioderek (wraz z diagnostyką USG). Starszym dzieciom udzielamy pomocy w zakresie wad postawy (płaskostopie, skolioza, plecy okrągłe, plecy płaskie), leczymy stany po urazach narządu ruchu (skręcenie, złamanie). Prowadzimy terapię osteopatyczną u dzieci z obniżoną odpornością oraz przy problemach z koncentracją. Pomagamy dzieciom w ćwiczeniach rozwojowych. Oraz przygotowujemy fizycznie na różnego rodzaju zawody sportowe. W rehabilitacji dzieci częściej niż o przywracanie sprawności chodzi o tworzenie warunków dla możliwie prawidłowego rozwoju. O ile zatem rehabilitację można porównać do naprawiania, rehabilitacja pediatryczna przypomina bardziej kształtowanie, korektę i budowę.

Zarówno panie oczekujące na dziecko, jak też już po rozwiązaniu, znajdą u nas szeroką ofertę dedykowaną dla nich. Indywidualne podejście pozwala na zmniejszenie dolegliwości ciążowych, przygotować do porodu, wypracować zdrowe nawyki dla kobiety oraz opieki nad maluchem a także skutecznie i co najważniejsze bezpieczne odzyskanie formę po porodzie.

Wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem do terapii osteopatycznej i fizjoterapeutycznej. Dlatego szeroką grupę naszych pacjentów stanowią seniorzy. Otaczamy ich szczególnie troskliwą opieką i darzymy niezwykłą sympatią. Program terapii osób w podeszłym wieku jest ustalany indywidualnie i uzależniony od konkretnych przypadłości. Po zakończonym leczeniu rekomendujemy dalsze kontrolowanie stanu swojego zdrowia u osteopaty.

Poprawa stanu zdrowia, odzyskanie ruchomości, pozbycie się bólu, wyeliminowanie ich przyczyny.

Niestety nie możemy tego jednoznacznie określić, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny (inny). Każdy pacjent może inaczej reagować nawet na tę samą formę terapii. Wiele zależy również od rodzaju dolegliwości (np. złamanie, wypadek, ból kręgosłupa) oraz czasu jej trwania (np. stan ostry, przewlekły) i. in. W przypadku terapii manualnej efekty odczuwane są bardzo indywidualne. W przypadku fizykoterapii zmiany potrafią być odczuwane dopiero pod koniec serii zabiegów, a nawet tydzień lub dwa po jej zakończeniu.

Tak, może się zdarzyć taka reakcja na zabieg. Każdy zabieg wykonywany przez fizjoterapeutę jest nowym bodźcem dla naszego organizmu, który może zareagować pogorszeniem się dotychczasowych objawów. Zazwyczaj stan ten przechodzi do 48h po zabiegu, a kolejne zabiegi nie wywołują już tak dużych zmian.

Tak, jest możliwość otrzymania indywidualnie dobranego zestawu ćwiczeń do domu. Także po każdej terapii pacjent otrzymuje od nas kilka ćwiczeń do wykonywania w domu. Nasi fizjoterapeuci obrazkowo na kartce na pewno przygotują takowe i wyjaśnią co i jak.

Po zakończeniu sesji/procesu rehabilitacji każdy Pacjent otrzymuje: indywidualne zalecenia do zastosowania w domu, komplet dokumentacji medycznej z przebiegu procesu rehabilitacji oraz dostęp do darmowych konsultacji.

Aby zaznajomić się z kosztami leczenia w Przychodni Rehasanka, wystarczy zapoznać się z cenami w sekcji CENNIK. Warto przy tym mieć na uwadze, że terapia osteopatyczna obejmuje pogłębioną diagnostykę i kompleksowe leczenie. Pozwala więc skrócić proces, podczas którego pacjent często musi korzystać z konsultacji kilku specjalistów zanim rozpocznie właściwe leczenie.

Tak. Istnieje możliwość zakupu voucherów, które umożliwiają skorzystanie z rabatu w przypadku serii rehabilitacji.
Dodatkowo jeżeli jesteś zadowolony z naszych usług i polecisz nas znajomym otrzymasz dodatkowy rabat za każde polecenie.
Szczegóły w cenniku

Akceptujemy gotówkę i karty płatnicze.
Nie ukrywamy, że najwygodniejszą dla nas formą płatnością są płatności elektroniczne.

Tak. Rehabilitacja pomaga również w kształtowaniu prawidłowych postaw, dobrych nawyków oraz wzmacnia cały organizm.

Przede wszystkim zastosowanie wkładek poprawia biomechanikę całej kończyny, jest istotnym uzupełnieniem leczenia zarówno stopy, kolana jak również kręgosłupa. Prawidłowo wykonane wkładki nie stanowią jedynie biernego podparcia dla stopy, ale wymuszają prawidłowe jej ustawienie podczas obciążania i właściwą pracę mięśni. Przed wykonaniem wkładki przeprowadzamy dokładne badanie podoskopowe. Właściwy dobór wkładek wymaga również oceny ustawienia tyłostopia, przodostopia, wysklepienia łuków i rozkładu punktów obciążenia stopy, napięcia rozcięgna podeszwowego, ustawienia kolan, miednicy, kręgosłupa i osi kończyny, a także oceny propriocepcji.

Wkładki wykonujemy na miejscu w ciągu około 30 min.

Karta Klienta służy do lepszego poznania Klienta oraz do prowadzenia obowiązkowej dokumentacji medycznej. Wypełnia się ją podczas pierwszej wizyty, przed zabiegiem, umieszczając na niej podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, pesel, wiek oraz telefon kontaktowy) oraz podstawowe informacje o obecnym stanie zdrowia. Dane te są niezbędne do jak najefektywniejszego wykonania usługi – oraz w razie ewentualnych przeciwwskazań – zaproponować korzystną alternatywę. Wszystkie dane podane w Karcie Klienta są poufne i są przechowywane tylko na potrzeby Gabinetu.

Decydują o tym bardzo indywidualne kryteria. Fizjoterapeuta poinformuje pacjenta w czasie konsultacji które leki należy przyjmować, a z których należy zrezygnować,

rehabilitacja pytania

rehabilitacja pytania FAQ