Na chwilę obecną nie świadczymy usług falą uderzeniową

Jednym ze sposobów leczenia schorzeń narządu ruchu jest rehabilitacja falą uderzeniową. Jest to mechaniczna fala o niewielkiej częstotliwości, która w rezultacie pozwala na likwidację bólu oraz przyspieszenie procesów regeneracyjnych. W Centrum Rehabilitacji Rehasanka nasi specjaliści wdrożą rehabilitację falą uderzeniową, poprawiając tym samym Twoje samopoczucie, kondycję i jakość życia. Terapia falą uderzeniową jest nieinwazyjna i bezpieczna. Zachęcamy do zapoznania się z korzyściami płynącymi z jej wprowadzenia.

Na czym polega rehabilitacja falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa to rehabilitacja bazująca na okresowym wahaniu ciśnienia. Po przyłożeniu głowicy następuje gwałtowny wzrost amplitudy ciśnienia 50-100 MPa trwający około 10 sekund, po czym następuje spadek. Tego typu terapia jest innowacyjna i niezwykle skuteczna. Co ważne, jest także w pełni bezpieczna. Najczęściej stosowana jest w leczeniu przewlekłego bólu mięśni, ścięgien, kości, torebek stawowych oraz więzadeł. Rehabilitacja falą uderzeniową przynosi widoczne i odczuwalne rezultaty, gdy przeprowadzana jest w serii kilku zabiegów (od 3 do 10) w kilkudniowych odstępach czasu. Ilość wykonywanych zabiegów powinna być dostosowana do konkretnego pacjenta.

Wskazania do zabiegu falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową stosowana jest często u sportowców, ale nie tylko. Zabiegi rekomendowane są także dla osób, którym doskwiera ból kręgosłupa szyjnego oraz stawów łokciowych. Z terapii skorzystają osoby ze zdiagnozowanymi zmianami zwyrodnieniowymi w okolicach nadgarstka oraz z zapaleniem ścięgna rzepki. Rehabilitacja falą uderzeniową przyniesie ulgę także osobom z ostrogą piętową, ze stanami zapalnymi powięzi podeszwowej oraz bólami pourazowymi różnego pochodzenia. Co jednak ważne, z zabiegów nie powinny korzystać kobiety w ciąży, osoby z infekcją, aktywną chorobą nowotworową oraz z rozrusznikiem serca.

Rehasanka — centrum rehabilitacyjne z terapią falą uderzeniową

Jeśli chcesz wrócić do sprawności fizycznej i zapomnieć o bólu, który Ci doskwiera, to rehabilitacja falą uderzeniową będzie z pewnością bardzo pomocna. Rehasanka to centrum rehabilitacyjne w Warszawie, które specjalizuje się w rehabilitacji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, a także do odwiedzin w naszej przychodni. Wystarczy samodzielnie przy pomocy formularza umieszczonego na naszej stronie internetowej wyznaczyć termin konsultacji. Wybierz usługę, specjalistę, datę i godzinę. Całość zajmie Ci zaledwie kilka sekund, a szczęście z zażegnania bólu będzie trwać wiecznie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi podpowiedziami, jak przygotować się do rehabilitacji. Wszystkie cenne wskazówki znajdziesz w krótkim przewodniku. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji.