terapia wisceralna warszawa

terapia wisceralna warszawa

Terapia wisceralna to technika masażu wykonywana na przedniej powłoce brzucha. Została stworzona przez lekarza Aleksandra Ogułowa.

Terapia wisceralna leczy wiele dolegliwości

Wiele dolegliwości ortopedycznych może mieć swoją przyczynę w zastojach żylnych i limfatycznych narządów wewnętrznych. Prowadzą one do niedotlenienia i niedokrwienia wielu obszarów.

Holistyczne podejście

Zgodnie z holistycznym podejściem do rehabilitacji zajmujemy się również terapią narządów wewnętrznych, a dokładnie ich połączeniem z układem mięśniowo-szkieletowym.  Prawidłowe działanie organów wewnętrznych ma duże znaczenie dla pracy powięzi, mięśni, kręgosłupa i odwrotnie.

Wpływ na pracę narządów

Nieprawidłowa postawa, stany po operacji, stany zapalne tkanek i narządów, nadmierny wysiłek fizyczny, zaburzenia w odżywianiu, nietolerancje pokarmowe, stan emocjonalny – to wszystko może mieć wpływ na pracę narządów wewnętrznych. Następnie powstają kolejne napięcia, które coraz bardziej przenoszą się na układ mięśniowo-szkieletowy.

Nasze samopoczucie ma większe znaczenie dla pracy organów wewnętrznych niż jesteśmy tego świadomi:

  • Terapia wisceralna warszawa

    Terapia wisceralna warszawa

    gniew – zaburza pracę wątroby,

  • strach – nerek,
  • cierpienie – osłabia serce.

Aby dobrze przeprowadzić terapię, terapeuta musi dobrze poznać historię dolegliwości. Dokonuje wnikliwej analizy łańcucha zmian chorobowych, wykorzystując wszystkie poznane metody diagnostyczne. Przechodząc do terapii, musi przez cały czas pamiętać o ścisłym powiązaniu między narządami wewnętrznymi, a mięśniami i układem kości.

Rehasanka® Terapia wisceralna Warszawa Ursus – Zapraszamy na konsultację