aktywna ciąża warszawa ursus

Zajęcia aktywna ciąża

Ciąża to dla kobiety niezwykłe przeżycie

Czy zdajesz sobie sprawę jak wiele możesz zrobić dla swojego ciała w trakcie ciąży?  Razem z nami  w Rehasance możesz zadbać o swoje dobre samopoczucie w trakcie trwania tego okresu oraz bezpiecznie przygotować się do porodu. Nasze fizjoterapeutki nauczą Cię prawidłowej pracy z ciałem, odpowiedniego oddychania, wzmocnią Twoje ciało oraz przygotują do szybkiego powrotu do formy po porodzie.

Aktywna ciąża

Przede wszystkim aktywność fizyczna w okresie ciąży jest bardzo ważna. Usprawnia ona pracę układu krwionośnego, oddechowego i mięśniowego. Dzięki ćwiczeniom przyszłe Mamy lepiej znoszą dolegliwości związane z ciążą, a także łatwiej i szybciej powracają do dawnej formy po porodzie. Zajęcia charakteryzują się indywidualnym tempem i opieką fizjoterapeutek. Na zajęcia aktywna ciąża są odpowiednie dla kobiet o dowolnym stopniu sprawności fizycznej, w każdym trymestrze ciąży.

Zajęcia skierowane są do kobiet w zdrowej fizjologicznej ciąży, planujących urodzić zarówno naturalnie, jak i drogą cięcia cesarskiego, których lekarz prowadzący wyraża zgodę na udział w ćwiczeniach.

Aktywna Ciąża to zajęcia grupowe stanowiące zarówno fizyczne oraz również mentalne przygotowanie do świadomego wykorzystania ciała w porodzie oraz bycia aktywną mamą.

aktywna ciąża warszawa ursus

Zajęcia bazują na wiedzy i doświadczeniu opartym o aktualne zalecenia medyczne, profilaktyce zmian w ciele kobiety w czasie ciąży, przygotowaniu jej ciała do narodzin dziecka, nauki technik oddechowych oraz prenatalnej stymulacji dziecka w życiu wewnątrz łonowym. Ćwiczenia również pozwalają na utrzymanie prawidłowej postawy ciała poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe.

*Ze względu na dbałość o zdrowie ćwiczących, przed przystąpieniem do zajęć konieczne jest przekazanie prowadzącej wypełnionej karty uczestniczki wraz z zapewnieniem, że lekarza prowadzący ciążę wyraża zgodę na udział w zajęciach.