Przewlekłe choroby płuc i związane z nimi ograniczenia realnie wpływają na komfort życia człowieka. Chcąc go zwiększyć, warto wdrożyć rehabilitację oddechową. Systematycznie przeprowadzane ćwiczenia spowolnią rozwój choroby i pozwolą w znaczny sposób przyspieszyć powrót do formy. Ćwiczenia wzmacniające wydolność oddechową prowadzimy w Centrum Rehabilitacji Rehasanka w Warszawie. Nasi specjaliści podczas rehabilitacji oddechowej nauczą Cię wykonywać ćwiczenia, które pozytywnie wpłyną na Twoje życie. Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszej przychodni.

Rehabilitacja oddechowa – do kogo jest skierowana?

Rehabilitacja pulmonologiczna nie jest w Polsce jeszcze tak powszechna, a to wielka szkoda, ponieważ ćwiczenia oddechowe są najlepszym sposobem na poprawę stanu zdrowia niemal każdego człowieka. Najczęściej jednak zalecana jest osobom borykającym się z powikłaniami po zapaleniu płuc. To bardzo szerokie grono pacjentów. Rehabilitacja oddechowa jest także zalecana osobom z:

  • mukowiscydozą,
  • astmą oskrzelową,
  • przewlekłymi chorobami płuc,
  • nowotworem płuc,
  • pylicą,
  • zaburzeniami ściany klatki piersiowej,
  • po operacjach chirurgicznych.

Jak wygląda rehabilitacja oddechowa?

Fizjoterapia oddechowa najczęściej obejmuje nie tylko same ćwiczenia, ale również edukację chorego. Ważne, aby pacjent poznał przyczynę choroby i jej skutki oraz dowiedział się, w jaki sposób samodzielnie może wpłynąć na stan swojego zdrowia. Pacjent uczy się także właściwego oddychania oraz odkrztuszania. Podczas rehabilitacji chory uczy się różnych ćwiczeń oddechowych np. wydłużonego wydechu, oddychania przeponowego oraz ćwiczeń rozluźniających. Wdrażane są także ćwiczenia poprawiające tolerancję wysiłkową. Trening wytrzymałościowy często może być przeprowadzany w warunkach domowych lub na świeżym powietrzu bez dodatkowego, specjalistycznego sprzętu. Wśród nowoczesnych metod fizjoterapii pulmonologicznej na szczególną uwagę zasługuje elektroterapia, magnetoterapia i terapia laserem.

Centrum Rehabilitacji Rehasanka – rehabilitacja oddechowa Warszawa

Pacjenci z Warszawy oraz okolic mogą liczyć na pomoc specjalistów z Centrum Rehabilitacji Rehasanka. Podczas konsultacji przeprowadzony zostanie wywiad. Właściwa diagnostyka jest kluczowa dla rokowań pacjenta i skuteczności rehabilitacji. Wszystkie osoby odczuwające dyskomfort związany z oddechem zachęcamy do konsultacji. Umówić wizytę możesz samodzielnie przez naszą stronę internetową. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj usługi, specjalistę oraz datę i godzinę wizyty. Przed przybyciem zapoznaj się z zamieszczonymi na naszej stronie treściami, w tym z zaleceniami jak przygotować się do rehabilitacji. Możesz nas także odwiedzić – Centrum Rehabilitacji Rehasanka znajduje się w Warszawie Ursus „Niedźwiadek”. Zachęcamy także do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.