Dieta dla par Warszawa

Dieta dla par Warszawa

Zaletą wspólnej diety w parach jest wzajemne wsparcie i inspirowanie się nawzajem. Ponieważ wspólnym celem jest lepsze zdrowie. Decyzje o tym, jakie produkty spożywcze kupić i przygotować oraz gdzie zjeść, są zazwyczaj łatwiejsze dla par, które chcą schudnąć niż tylko dla jednej osoby ze związku.

Dobre jak i złe nawyki żywieniowe idą w parze i są przekazywane najbliższym. Jak wynika z najnowszych badań, pary, które jednocześnie przechodzą na dietę odnoszą dużo większe sukcesy niż pojedyncze osoby w związku w którym obydwie osoby wymagają lepszej diety.

Naukowcy badający efekt jojo i falowania wagi podczas diety odkryli, wysoką zależność między dietą obojga partnerów. Niestety wspinając się na szczyt zawsze grawitacja ściąga nas w dół i tak samo jest z naszymi partnerami. Kiedy oboje bliskich sobie osób wymagają odchudzania lub zdrowszej diety, a tylko jedna z tych osób podejmuje się wysiłku. Z reguły po jakimś czasie osoba pozostająca przy starych nawykach sprowadza do parteru osobę, która podjęła swój wysiłek aby coś zmienić w życiu. Niezależnie od tego, czy są to złe intencje, słaba wola czy po prostu nieświadome kopiowanie złych nawyków. Intencje żywieniowe są często przekazywane ukochanej osobie.

Jak Twój związek wpływa na Twoje wybory żywieniowe?

Twój związek jest potężny, ponieważ Ty i Twój partner nieuchronnie i wzajemnie wpływacie na swoje myśli, uczucia i zachowania.

  • Zmiana diety jest bardzo trudna, jeśli twój partner się z tym waha.
  • Prawidłowe odżywianie się jest trudne, gdy Twoja druga połówka nadal kupuje, gotuje i je niezdrową żywność.
  • Jesteś misternie związany z życiem swojego partnera i wyborami, których on dokonuje.
  • I odwrotnie, kupując jedzenie i przynosząc je do domu, wybierasz jedzenie nie tylko dla siebie. Ty również wpływasz na możliwości wyboru dostępne dla twojego partnera.

Podwójne kłopoty czy podwójna determinacja?

dieta dla dwojga warszawa

Dieta dla dwojga Warszawa

Kiedy oboje partnerzy świadomie próbują razem zrzucić kilogramy, pozytywne efekty są bardziej imponujące.

Wiele badań wykazuje, że Twoje szanse na utratę wagi – i utrzymanie jej – znacznie się zwiększają, jeśli Ty i Twój partner wspólnie zmienicie dietę i nawyki ćwiczeniowe”.

Niedawne badanie przeprowadzone w Polsce na próbie Warszawiaków wykazało, że próba zrzucenia wagi w tym samym czasie co współmałżonek zwiększała trzykrotnie prawdopodobieństwo sukcesu.

Taka dieta ma również sens z punktu widzenia ekonomii i zarządzania czasem. Możesz zjeść jeden zdrowy posiłek razem bez kłopotów z przygotowaniem dwóch oddzielnych talerzy, możesz wspierać się w ramach wspólnego spędzania czasu i oczywiście zachęcać się nawzajem, gdy motywacja słabnie. 

Oczywiście jak wszystko i dieta w parach ma swoje minusy. Lecz nasi dietetycy będą starali się eliminować je już na etapie konsultacji dietetycznych, aby skuteczność była możliwie jak najwyższa.

Więc jeśli Ty i Twoja druga połówka chcecie zrzucić kilka kilogramów, lub po prostu poprawić zdrowie.

Wsparcie w związku to sukces diety

Dzięki Rehasance i diecie dla par, może zmienić dynamikę swojego związku, aby poprawić zdrowie.

Kiedy pary wspierają się nawzajem w dążeniu do zdrowego odżywiania i odchudzania, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że osiągną pomyślny wynik.

Zróbcie to razem we dwoje!

Z naszym prostym, ale smacznym planem żywieniowym dla dwojga, oraz wsparciem i kontrolą naszych dietetyków.

rehabilitacja warszawa fizjoterapia