Poprawa jakości życia – taki jest cel rehabilitacji kardiologicznej. Jest to model leczenia przyjmowany po wszczepieniu rozrusznika serca, zabiegach kardiologicznych, by-passach, zawale serca oraz w terapii związanej np. z wrodzoną wadą serca. Jesteśmy przekonani, że nasze kwalifikacje pozwolą ci szybko odzyskać siły witalne. W Rehasanka zapewniamy kompleksową rehabilitację kardiologiczną dla pacjentów z Warszawy i całego kraju.

Rehabilitacja kardiologiczna – kiedy powinna się rozpocząć?

Dla rokowań pacjenta niezwykle ważny jest czas, w którym rehabilitacja kardiologiczna się rozpocznie. Najlepszy moment jest wówczas, gdy stan pacjenta się ustabilizuje. Niegdyś osobom z chorobami układu sercowo-naczyniowego odradzano aktywność fizyczną. Najczęściej takie osoby były unieruchamiane. Dziś podejście jest inne i o wiele korzystniejsze. Kiedy ćwiczenia ruchowe powinny być wdrożone? Tak jak wspomnieliśmy, najlepiej w najszybszym możliwym czasie po wystąpieniu incydentu oraz gdy stan pacjenta będzie stabilny. Rehabilitacja kardiologiczna rozpoczyna się zatem najczęściej już w szpitalu i jest kontynuowana po wyjściu z niego. Warto zwrócić się do centrum rehabilitacyjnego, takiego jak Rehasanka, które specjalizuje się w tego typu rehabilitacji.

Na czym polega rehabilitacja kardiologiczna?

Wielu pacjentów oraz ich bliscy zadają sobie pytanie – na czym polega rehabilitacja kardiologiczna? Przede wszystkim jest to wielopoziomowe i wieloetapowe działanie. Rehabilitacja kardiologiczna ma na celu przede wszystkim poprawę jakości życia i usamodzielnienie podczas codziennego funkcjonowania. Ma ona także na celu ograniczyć postępy choroby i zmniejszyć ryzyko pojawienia się ponownego incydentu. Kardiologiczna rehabilitacja musi być dostosowana do konkretnego pacjenta. Zespół specjalistów ustala schemat działania, który będzie optymalny w przypadku danej osoby. Plan treningowy często ustalany jest na bazie badań wysiłkowych oraz kardiologicznych. Rehabilitacja może być przeprowadzana w warunkach domowych, lecz ta realizowana w specjalistycznym centrum niesie o wiele więcej korzyści. W przychodni, w której znajdują się specjaliści, pacjent jest pod stałą opieką, wie, że ćwiczy właściwie i jest spokojny o swój stan zdrowia.

Rehabilitacja kardiologiczna Warszawa – gdzie warto ćwiczyć?

Osoby po zabiegach kardiochirurgicznych, po wszczepieniu rozrusznika serca, by-passach, przebytym zawale serca, czy w trakcie terapii schorzeń układu sercowo–naczyniowego powinny bardzo starannie wybrać miejsce rehabilitacji kardiologicznej. W Centrum Rehabilitacji Rehasanka możesz rozpocząć ćwiczenia nawet w ciągu kilku dni po wypisaniu ze szpitala. Umów się do nas na wizytę. Sprawdź naszą przychodnię i przekonaj się, że to doskonałe miejsce do przeprowadzenia rehabilitacji. Zaufało nam już tysiące pacjentów – dołącz do nich i Ty!