kinesiotaping ursus
Plastrowanie dynamiczne
jest techniką rehabilitacji, która została zaprojektowana w celu ułatwienia naturalnego procesu gojenia organizmu, zapewniając jednocześnie wsparcie i stabilność mięśni i stawów bez ograniczania zakresu ruchu ciała, a także zapewniając dłuższą manipulację tkanek miękkich w celu przedłużenia korzyści terapii manualnej. Umiejętne przyklejanie taśm w warunkach klinicznych zaliczane jest do rehabilitacji ponieważ wspomaga proces leczenia szczególnie jako narzędzie terapeutyczne do łagodzenia bólu.
Taśmy wspomagają terapię w sytuacjach nieprawidłowego napięcia mięśni, zaburzeń krążenia, niweluje ból, stabilizuje przy urazach oraz po terapii manualnej, koryguje postawę, zmniejsza stan zapalny oraz redukuje nadmiar płynu limfatycznego – zmniejsza obrzęki. Często jest również wykorzystywany w sporcie przy urazach i normalizacji napięcia mięśni.
Taśmowanie medyczne opracowane zostało przez japońskiego kręgarza dr. Kenzo Kase’a w latach 70. XX wieku znacznie ewoluował jako metoda i oferuje wiele korzyści terapeutycznych. Plastrowanie ma bardzo szerokie i wszechstronne wykorzystanie. Plastry są przyklejane bezpośrednio na skórę i dzięki temu, że posiadają wodoodporny klej można w nich myć się i korzystać z basenu. Można je nosić przez kilka dni, dzięki temu ich działanie jest skuteczne przez całą dobę.
Jaka jest najlepsza taśma do kinezjotaping’u?
Nasi specjaliści wiedzą czym różnią się taśmy dlatego stosujemy wysoką jakości usług połączonych z wysoką jakością taśm medycznych. Nasze taśmy wykorzystuje najlepsze medyczne kleje w branży bez konieczności aplikacji dodatkowych środków, oraz są wykonane z wysokiej jakości bawełny bez węzłów i elastycznej nici.
Dla kogo kinesiotaping?
Przede wszystkim kinesiotaping jest wyjątkowo łagodną oraz bezpieczną formą rehabilitacji. Dlatego bez obaw można stosować go u dzieci, kobiet w ciąży, osób w podeszłym wieku, a także w przypadkach, kiedy z powodu przeciwwskazań, inne formy fizjoterapii są niemożliwe do zastosowania. Kinesiotaping jest również wyjątkowo często stosowany u sportowców, jak i osób rekreacyjnie uprawiających sport.
Wskazania do kinesiotapingu
Stosujemy metodę plastrowania w większości dysfunkcji układu mięśniowo – stawowego. Kinesio Taping stanowi doskonały środek wspomagający leczenie rehabilitacyjne oraz farmakologiczne. Co ważne działa niemal natychmiast po naszej aplikacji, stosujemy go przy leczeniu i wspomaganiu leczenia bardzo wielu dolegliwości, poczynając od bólu głowy, po bolące stopy.
Zalecamy więc z powodzeniem stosować kinesiotaping między innymi w następujących przypadkach:
- Zespoły bólowe kręgosłupa ( np.: rwa kulszowa, bóle kręgosłupa podczas ciąży)
- Bóle i naciągnięcia mięśni
- Uszkodzenia mięśni
- Leczenie stawów, np.: w ograniczeniach ruchomości stawów, po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego
- Choroby zwyrodnieniowe stawów
- Entezopatie (np.: łokieć tenisisty, łokieć golfisty, ostroga piętowa, kolano skoczka, bolesny bark)
- Korekcja postawy ciała – wady postawy
- Stany pourazowe mięśni i stawów
- Stany przeciążeniowe mięśni i ścięgien
- Stymulacja osłabionych mięśni
- Rozluźnienie mięśni nadmiernie napiętych
- Ochrona stawów
- Zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia
- Zwiększanie lub ograniczanie zakresu ruchu
- Działanie przeciwbólowe
- Zmniejszenie zastojów i obrzęków limfatycznych
- Przyspieszanie wchłaniania siniaka, krwiaka
- Leczenie blizn, w szczególności blizny pooperacyjne
- Porażenia nerwów, np.: porażenie nerwu twarzowego
- Urazy żeber
- Uszkodzenia aparatu więzadłowego
- Prewencyjnie, zmniejszając ryzyko wystąpienie kontuzji
Rehasanka® Kinesiotaping Ursus – Zapraszamy na konsultację.