rehabilitacja ursus

Po pierwsze – prawidłowa diagnoza

rehabilitacja warszawa ursus

rehabilitacja ursus

Aby przeprowadzić rehabilitację niezbędna jest wizyta fizjoterapeutyczno diagnostyczna. Na takiej wizycie naszym Centrum Rehabilitacji odbędzie się wywiad z pacjentem oraz różnego rodzaju badania.
Jeżeli wykonywałeś już wcześniej obrazowe badania diagnostyczne, prosimy o ich zabranie ze sobą. Po przeprowadzeniu diagnostyki różnicowej fizjoterapeuta na podstawie diagnozy przygotowuje program terapeutyczny specjalne dostosowany do potrzeb i możliwości pacjenta.

Rehabilitacja Holistyczna

W naszym gabinecie leczony jest nie tylko obszar związany z dolegliwościami bólowymi. Badaniu podlegają wszystkie te struktury, które mogą być powiązane lub dawać źródło problemów. Zajmujemy się szukaniem przyczyny a nie tylko leczeniem objawowym dającym efekt krótkotrwały i niekoniecznie pełny.

Rehabilitacja Kręgosłupa

Obecnie większość dolegliwości jest bezpośrednio lub pośrednio związana z kręgosłupem. Zajmujemy się chorobami mięśni i stawów kręgosłupa, które coraz częściej występują niezależnie od płci czy wieku. Coraz częściej do gabinetu fizjoterapeutycznego trafiają nastolatki a nawet dzieci z bólami w obrębie kręgosłupa. Staramy się przeprowadzić takie leczenie, aby zbędne były takie rozwiązania jak operacja czy środki farmakologiczne. Przede wszystkim leczymy takie schorzenia jak dyskopatia kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, kręgozmyk, rwa kulszowa, obniżona stabilność kręgosłupa, problemy bólowe związane z nieprawidłowym ustawieniem sylwetki.

Rehabilitacja po urazach

Przede wszystkim zajmujemy się rehabilitacją pourazową sportową i związaną z czynnościami codziennymi. Przeprowadzamy terapię przy podrażnieniach, naciągnięciach, naderwaniach tkanek miękkich, skręceniach i złamaniach dlatego też jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksową rehabilitacją w postaci terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowych, fizykoterapii oraz treningu medycznego.

Rehabilitacja mięśniowo – powięziowa

Często większość naszego czasu spędzamy za biurkiem, w samochodzie. Mamy siedzący tryb życia, mało czasu spędzamy aktywnie przez co dochodzi do nierównomiernego napięcia mięśni. Nadmierne napięcie jednych grup mięśniowych i osłabienie innych zwiększa ryzyko urazów, przeciążeń. Często wystarczająca jest terapia mięśniowo-powięziowa i zbędna są badania obrazowe, które często nie pokazują źródła problemów.

Rehasanka® Rehabilitacja Ursus – Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą rehabilitacji