utrata wagi szybko

utrata wagi szybko

Jeden z największych mitów na temat fizjoterapii to taki, że: „Fizjoterapeuta może jedynie pomóc chorym wyleczyć się z kontuzji lub pomóc w problemach z bólem kręgosłupa, nóg, czy sztywnością karku.”

Jednak fizjoterapia to znacznie więcej. Fizjoterapia może w rzeczywistości wspierać Cię holistycznie, promować zdrowie oraz dobre samopoczucie. Usuwać problemy, zarówno te które nie nastąpiły, jak i te które codziennie stoją Ci na drodze jak utrata wagi, oczywiście przy założeniu posiadania zbędnych kilogramów.

Kontrola wagi to codzienna fizjoterapia

ćwiczenia fizjoterapeutyczne na zrzucenie wagi

ćwiczenia fizjoterapeutyczne na zrzucenie wagi

Podczas gdy kontrola wagi to nic innego jak walka. Regularna fizjoterapia może znacznie pomóc w regulacji wagi, a także powstrzymać rozwój wtórnych problemów. Nie trzeba chyba dodawać, że fizjoterapia może również okazać się skutecznym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z widocznym i szybkim przyrostem masy ciała. Na przykład po kontuzjach lub zaprzestaniu uprawnianiu sportu zawodowego.

Większa mobilność to utrata zbędnych kilogramów

większa mobilność to utrata wagi

większa mobilność to utrata wagi

Fizjoterapia promuje mobilność. Fizjoterapeuci każdego dnia koncentrują się przede wszystkim na zwiększeniu i poprawie mobilności wraz z przywróceniem funkcji sztywnych, bolesnych mięśni i ścięgien. Kiedy ciało odzyskuje swoje funkcję to samoistnie uczysz mięśnie jak lepiej ćwiczyć.  A gdy już z pewnością nastąpi drastyczna zmiana w poziomie Twojej mobilności, ostatecznie ćwiczenia z fizjoterapeutą znacznie pomogą Ci osiągnąć również Twoje cele treningowe fitness.

Fizjoterapeuci to zawodowi trenerzy i doradcy

Czy wiesz że fizjoterapeuci są niezbędni w pracy ze sportowcami oraz osobami, których misją jest utrata wagi? Tak to fizjoterapeuci z racji bogatej wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego ciała opracowują indywidualne plany aktywności sportowców. To zazwyczaj fizjoterapeuci doradzając plany dietetyczne, strategiczne ruchy lub ćwiczenia, które pomagają osiągnąć cel i przestrzegać ścisłego reżimu treningowego. Wszystko to w możliwy i łatwy do przyswojenia sposób nie tylko dla sportowców, ale również dla osób, które od dawna nie były w stanie się ruszać ze względu np. na kontuzję, lub po prostu nigdy tego nie robiły.

Trening medyczny z fizjoterapeutą

Skuteczna walka z otyłością

Fizjoterapia jest również skuteczną opcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych w walce z otyłością. Pomagamy przywrócić elastyczność zwiększając siłę, budując lepsze zdrowie układu sercowo-naczyniowego, zapobiegając kontuzjom i zmniejszając bóle stawów, mięśni i kręgosłupa, który występuje kiedy nadmiernie przybierzesz na wadze. Fizjoterapeuci pomogą również przywrócić elastyczność i pomóc w utrzymaniu równowagi i funkcji ciała. Dzięki ścisłej diecie (przy wsparciu naszych dietetyków) i planie treningowym, a także regularnym ćwiczeniom fizycznym, fizjoterapia może okazać się pomocna w odchudzaniu, walce z nadmierną wagą i utrzymywaniu równowagi w realizacji celów fitness.

Pomożemy utrzymać efekty i dobrą formę

utrata wagi skutek fizjoterapii

utrata wagi to skutek uboczny fizjoterapii

Sama utrata wagi to nie wszystko, jeszcze trzeba ją utrzymać. Jako, że fizjoterapia zapobiega problemom związanym z nadmiernym przeciążeniem organizmu, pomaga również zachować formę przed długi czas i odpowiednią wagę na długo. Nie dopuścimy do przeciążenia Twojego organizmu, nie pozwolimy aby wycieńczony organizm zniechęcił się do dalszych działań.
Najgorsze co może Cię spotkać to nieregularności masy ciała. Wahania wagi powodują dodatkowy nacisk na kości i stawy oraz ograniczają ich funkcjonowanie. Może to dodatkowo wpłynąć na Twoje zdrowie i spowodować więcej problemów.
Źle przeprowadzony plan treningowy i źle dobrane ćwiczenia to:

  • Ograniczona elastyczność
  • Nierówny poziom wytrzymałości
  • Ciężkość lub brak tchu
  • Zmęczenie
  • Utracona siła
  • Ból ciała wynikający z źle dobranych ćwiczeń 

Dlaczego warto?

Ponieważ osiągniesz najlepsze efekty podczas wspólnych sesji z fizjoterapeutą i trenerem personalnym. Zdobędziesz nową odpowiednią wiedzę. Osiągniesz trwałe efekty. Pozbędziesz się zbędnych kilogramów i poprawisz swoje zdrowie i samopoczucie. Poznasz alternatywę dla tradycyjnych treningów personalnych oraz treningów na siłowni.

Fizjoterapeuci nie obiecają Ci, że pozbędziesz  się 5 kilogramów w tydzień
(możesz to zrobić jak na obrazku na górze bez naszego udziału).
Przede wszystkim obiecamy Ci trwały efekt, przy zachowaniu maksimum zdrowia i siły.