Ćwiczenia po ciąży

Ćwiczenia po ciąży

Droga świeżo upieczona mamo! 9 rzeczy, które Twój fizjoterapeuta chce, abyś wiedziała …….

1. Zajęło Ci 9 miesięcy, aby Twoje ciało przeszło przez cały etap ciąży i się zmieniło, będziesz potrzebować PRZYNAJMNIEJ 9 kolejnych miesięcy, na powrót do formy po porodzie. To są realne oczekiwania jakie powinnaś sobie stawiać.

2. Nie porównuj się z nikim innym. Nigdy i niczego. Jeżeli to robisz szczerze, przestań.

3. Ćwicz, gdy dziecko nie śpi. A nie odwrotnie. Kiedy Twoje dziecko śpi, jest to najlepszy czas na odpoczynek lub robienie rzeczy, których nie była byś w stanie zrobić gdy jest aktywne. Kiedy już nakarmisz niemowlaka i będzie ono w dobrym humorze, włączcie muzykę i cieszcie się swoją obecności ćwicząc z dzieckiem lub w jego bliskiej obecności.

4. Krótkie COŚ, jest lepsze niż NIC. Nie czekaj z rozpoczęciem ćwiczeń, dopóki nie będziesz miał czasu. Zacznij od 3 minut regularnie, a zobaczysz różnicę. Zaufaj mi, cokolwiek jest lepsze niż nic.

5. Oddychaj głęboko i powoli. Często.

hipopresyjne warszawa

ćwiczenia hipopresyjne warszawa

6. Unikaj przysiadów. Do wyboru jest tak wiele wspaniałych ćwiczeń brzucha, nie możesz ich przegapić. Przysiady nie będą zachęcać Twoich mięśni brzucha do ponownego zejścia się.

7. Nigdy nie ma dobrego sposobu noszenia dziecka w foteliku samochodowym. Foteliki, nosidełka są ciężkie, niezręczne i mogą powodować ból pleców. Jednak świetnie nadają się do podróży samochodem. Używaj tak jak jest napisane w pierwszej kolejności na opakowaniu, przede wszystkim jako “fotelika samochodowego”. Chyba że chcesz szybko nas odwiedzić z bólem pleców i ramion.

8. Podczas karmienia dziecka podnoś stopy do góry. Pomocne może być pudełko, schodek, stolik kawowy, lub cokolwiek co masz do dyspozycji. To świetny sposób, aby złagodzić ból kręgosłupa w górnej części pleców. Spróbuj, a poczujesz różnicę.

9. Pomyśl o ćwiczeniach mięśni dna miednicy jako o inwestycji na całe życie. Coś jak prywatna emerytura której Ci nikt nie zabierze. Im szybciej zaczniesz ćwiczenia dna miednicy, tym więcej korzyści uzyskasz w dłuższej perspektywie.

Co dalej? Jeśli mieszkasz w Warszawie w Ursusie lub w okolicy i chciałabyś uzyskać nieco więcej szczegółów i wskazówek dotyczących Ciebie lub Twoje nowonarodzonej pociechy. Lub chciała byś poćwiczyć z innymi aktywnymi mamami i ze swoim dzieckiem. Przyjdź do Centrum Rehabilitacji Rehasanka i spotkaj się z naszymi fizjoterapeutami. Zadzwoń pod numer +48 530 559 907 aby umówić się na spotkanie.