dzień blogów

31 sierpnia międzynarodowy dzień blogów

Pierwszy popularny blog

Najbardziej znanym prekursorem blogerów był prawdopodobnie Doogie Howser, genialny nastoletni lekarz z popularnego serialu telewizyjnego z początku lat ’80, który każdego wieczora notował na swoim IBM-ie krótką refleksję na temat ważnych zdarzeń minionego dnia. Musiało jednak minąć około 10 lat, by internetowi pisarze pod koniec lat 90. mogli w prosty sposób publikować takie swoje codzienne notatki w Internecie, w formach web blogów, które wkrótce ochrzczone zostały po prostu blogami.

W ciągu kolejnej dekady blogi ewoluowały

Nie były już tylko publicznymi pamiętnikami dla znajomych.

W świecie artystów, polityków czy dziennikarzy stały się ważnym narzędziem marketingowym i miejscem głoszenia swoich przekonań. Światowa blogosfera liczy obecnie około 160 milionów blogów. Niektórzy autorzy prowadzeniem bloga zajmują się zawodowo, utrzymując się z wpływów z reklam. Jednym z pierwszych polskich blogerów, którzy stali się popularni dzięki swoim blogowym notkom (nieraz dość kontrowersyjnym), jest Kominek. Zaczynał praktycznie od zera w 2005 roku, dziś prowadzi dwa autorskie portale, wydał książkę o życiu blogera, a niebawem wystąpi w ogólnopolskiej reklamie telewizyjnej piwa Żubr.

Dzień blogów

Głównym założeniem Dnia Blogów, obchodzonego od 2006 roku, jest promowanie blogosfery i zainteresowanie czytelników innymi kulturami. Blogerzy zachęcani są tego dnia do wyszukania pięciu ciekawych blogów – najlepiej z różnych stron świata – i polecenia ich swoim czytelnikom. W ten sposób promowana jest również współpraca między autorami blogów.

Korzystając z okazji zapraszamy do czytania naszego bloga “blog rehabilitacja”

Centrum Rehabilitacji Rehasanka Warszawa Ursus

#DzieńBlogów #DzienBlogow #DzieńBloga #DzienBloga #DzieńBlogerów #DzienBlogerow #blog #bloger #blogger #blogosfera #vloger #vlogger #rehabilitacja #fizjoterapia