Ćwiczenia nie muszą być przerażające

Ćwiczenia nie muszą być przerażające

Ćwiczenia, trening lub aktywność fizyczna

Bez względu na to, jakiego słowa użyjesz, naprawdę nie musi cię ono przerażać.

Zapewne uważasz, że o różnych porach roku powinieneś być bardziej lub mniej aktywny.
Widzisz nową siłownię w okolicy, która sprawia, że ​​myślisz: „Powinienem zacząć ćwiczyć”. Słyszysz o nowej imprezie jak np maraton warszawski. A może zainspirowałeś się jednym z naszych postów na blogu, jak zacząć ćwiczyć lub o korzyściach płynących z jazdy na rowerze lub biegania?

A jednak nic nie robisz. Nie ćwiczysz?

Rozumiemy, ponieważ wiemy, że strach przed kontuzją lub martwienie się o starą kontuzję może uniemożliwić Ci zdjęcie butów do biegania lub odkurzenie rolek lub starej rakiety tenisowej.

Martwisz się, jak zacząć i nie masz pojęcia, jak korzystać ze sprzętu na siłowni – uwierz nie jesteś tam sam. Może nie masz pojęcia, w co się ubrać, ponieważ wybór stroju do ćwiczeń przypomina teraz znalezienie odpowiedniego stroju na wesele. To samo dotyczy znalezienia odpowiedniego obuwia… po prostu w dzisiejszych czasach wybór jest ogromny.

Nie bój się ruchu

To nie jest jeden z tych artykułów, w którym będziemy zalecać regularne pomiary obwodu swojej talii, ważenie się co dziennie w celu auto motywacji na widok osiąganych postępów, bardzo częste przeglądanie się w lustrze i cykanie kontrolnych fotek w bieliźnie. No i koniecznie obserwowanie na Instagramie przepięknych fitnessek, które każdego dnia pod swoim najnowszym zdjęciem z wypiętą do obiektywu pupą zapytają Cię: A ty już zrobiłeś swój trening? Nie przeczytasz też w tym artykule, że najlepiej abyś zatrudnił trenera personalnego (chociaż to akurat działa wyśmienicie, ale w dalszym ciągu nie rozwiąże Twojego problemu na zawsze z motywacją do treningu).

Co to są ćwiczenia?

co to są ćwiczenia

co to są ćwiczenia?

Definicja ćwiczeń według słownika to „aktywność wymagająca wysiłku fizycznego, wykonywana w celu utrzymania lub poprawy zdrowia i sprawności”. Kiedy szukałem w Google definicji wysiłku fizycznego, znalazłem to: „ćwiczenie mięśni na różne sposoby, aby zachować formę”. Naprawdę proste, ponieważ wystarczy się poruszać.

Żadnej wzmianki o lycrze, butach, poceniu się czy dreptaniu nowych tras nocą po chodnikach.

Ćwiczenia powinny być zabawne i nie musisz potrzebować jakiegoś specjalnego wielkiego celu, takiego jak zostanie kolejnym mistrzem Iron Mana lub Woman, lub mis / misterem instagrama (chyba że chcesz oczywiście możesz). Najprostsze ćwiczenie lub aktywność jest dobra dla umysłu, ciała i duszy.

Nie twórz w sobie absolutnie żadnej presji, aby robić cokolwiek więcej niż tylko dobrze się bawić.

Sześć sposobów na rozpoczęcie ćwiczeń:

ćwiczenia to ruch, a ruch to też spacer

ćwiczenia to ruch, a ruch to też spacer

  1. Znajdź coś, co lubisz robić lub kiedyś lubiłeś robić (To co tygryski lubią najbardziej). Jeśli lubisz piłkę nożną lub koszykówkę, znajdź drużynę i dołącz do treningów. Lubisz ćwiczenia w grupie, zapisz się na pilates.  Nawiasem uprawianie sportów drużynowych lub ćwiczenia w grupie są świetną zabawą, nadal zwiększają tętno i przemianę materii, a przy okazji możesz poznać kogoś ciekawego lub poplotkować.
  2. Zrób to z przyjacielem lub bliską osobąTrening lub ćwiczenia z przyjacielem są fajniejsze, pracujesz ciężej i częściej się tego trzymasz, przy okazji jak sobie pogadasz to nie zauważysz że nawet ćwiczyłeś.
  3. Myśl poza schematami. Porzuć samochód i idź do pracy, wysiądź z autobusu kilka przystanków przed Twoim. Uwielbiasz tańczyć idź na dyskotekę, dołącz na zajęcia tańca. Ciesz się ogrodnictwem, zapisz się na ochotnika do sprzątania świata, aby zwiększyć liczbę godzin kiedy po prostu się ruszasz i uczyń to stałym nawykiem.
  4. Zwiększaj ruch małymi kroczkami. 10 minut ćwiczeń codziennie jest zawsze lepsze niż zero, Za mało? Wcale nie.W miarę ćwiczeń apetyt rośnie, kiedyś zaczniesz ćwiczyć więcej.
    Pamiętaj – te kilka minut to zawsze, ale to zawsze lepsza opcja, niż zero minut.
  5. Testuj, zmieniaj, szukaj. Nawet jeżeli nie jesteś zafiksowany by zostać mistrzem lekkoatletycznym na 1000m i chcesz tylko biegać i tylko to robić, ale już Ci się nudzi i nie widzisz dalej w tym sensu. Przetestuj różne nowe aktywności i znajdź taką, w której się zakochasz! Nie warto rezygnować z ruchu tylko dlatego że Ci się jakaś jego forma znudziła, znajdź inne zajęcie, może kiedyś wrócisz do tego pierwszego jak już poprawisz kondycję lub motywację, ale teraz się tym nie przejmuj. Baw się dalej tylko w coś innego.
  6. Nie staraj się kontrolować wszystkiego. Nie śledź czasu trwania ćwiczeń, dystansu, wagi, obwodów. Nie przejmuj się postępami (przynajmniej na początku). Kontrolowanie wpływa odwrotnie na motywację, przynajmniej 99% ludzkości.

Jeśli nasz tekst był dla Ciebie przydatny – będzie nam ogromnie miło, jeśli polecisz go komuś, kto być może również potrzebuje podobnej motywacji.

Przyjdź i poćwicz z nami

Nie jesteśmy TUTAJ tylko wtedy, gdy się uszkodzisz. Rehabilitacja i fizjoterapia to nie tylko leczenie kontuzji, urazów i nieprawidłowości, ale również profilaktyka. Jesteśmy tutaj, aby utrzymać Cię w ruchu żebyś robił rzeczy, które kochasz… tak długo, jak chcesz, lub po prostu żył i pracował normalnie.  Jeśli martwisz się starym urazem lub potrzebujesz ćwiczeń i motywacji, aby zacząć, skontaktuj się z nami.

Ćwiczenia – Centrum Rehabilitacji Warszawa Ursus