Zabójcze obcasy

zabójcze obcasy

zabójcze obcasy

Jedna piąta kobiet odczuwa pieczenie i ból już po 10 minutach ich noszenia.

Nawet takie królowa szpilek Sarah Jessica Parker, która gra główną postać postać Carrie Bradshaw w serialu Seks w Wielkim mieście i która to uczyniła z nich obowiązkowy dodatek modowy, została zmuszona do rezygnacji z nich! Aktorka zdradziła: „Poszłam do fizjoterapeuty, a on powiedział:„ Twoja stopa robi rzeczy, których nie powinna. Widzisz tą kość?… To Ty ją tak ukształtowałaś. Dobrze wiesz że ona tu nie pasuje”. Projektantka mody Victoria Beckham, również niedawno wyznała, że ​​musiała przejść operację haluksów spowodowanych przez lata noszenia wysokich butów.

Większość kobiet nosi obcasy tylko dla tego, że ładnie wyglądają, prawie połowa znosi otarcia lub szczypanie, podczas gdy 37 procent poddaje się po jakimś czasie i wraca do domu boso.
Dziewięć na dziesięć  kobiet miało takie okropności, jak pęcherze, popękane pięty, brodawki, odciski i wrastające paznokcie spowodowane noszeniem zabójczych obcasów.
„Kobiety świadomie noszą wysokie obcasy narażają się na trwałe obrażenia w imię mody.

Zabójcze obcasy to najlepszy sposób na ubieranie się, a kobiety często noszą je, aby wyglądać atrakcyjniej dla mężczyzn. Jednak im wyższa pięta, tym bardziej pochylają one ciało do przodu i tym bardziej kobieta musi odchylić się do tyłu. Może to spowodować rozregulowanie miednicy i ucisk kręgosłupa. Wyższy obcas zmieni Twój sposób chodzenia i stania. Obciążenie pleców, ponieważ kręgosłup nie ma tak uroczego, zrelaksowanego kształtu litery “S” ten kształt kręgosłupa w którym działa i czuje się najlepiej.

Takie buty sprawiają, że chodzisz po palcach stóp, co może powodować bóle kolan i kostek i ostatecznie stresować złamania.

Zabójcze obcasy powodują również zwiększone zużycie stawów i tkanek miękkich, co może prowadzić do zapalenia stawów. Niektóre kobiety z powodu chodzenia na palcach mają uwięzione nerwy, które wymagają operacji.

W Centrum Rehabilitacji Rehasanka nie mówimy “zakładaj tenisówki lub kierpce z owczej skóry do sukienki” po prostu bądź rozsądna i świadoma ryzyka, a oto kilka wskazówek.

wkładki ortopedyczne do butów na obcasie

wkładki ortopedyczne do butów na obcasie

  1. Kup odpowiedni rozmiar, co oznacza brak impulsywnego kupowania za małych bo mi się podobają i na pewno się rozchodzą lub wciskania palców w spiczasty but.
  2. Jeśli chwiejesz się podczas przymierzania ich w sklepie lub sprawdzasz je w lustrze, najprawdopodobniej nie są dla ciebie
  3. Noś buty w domu, aby je rozchodzić. Tak, możesz wyglądać śmiesznie nosząc je do dresów po domu gdy np. odkurzasz, ale uwierz to pomoże w nocy.
  4. Istnieje wiele dodatkowych produktów, które mogą Ci pomóc, zapytaj znajomych, które polecają i wypróbuj je!
  5. Dowiedz się, jak w nich chodzić. Brzmi głupio, ale przeczytaj TEN artykuł (jak nie znasz angielskiego nie martw się są filmiki i zdjęcia), aby upewnić się, że stoisz prawidłowo i prawidłowo chodzisz w tych wysokich zabójczych obcasach, zanim wyjdziesz w nich gdziekolwiek.

Kilka rzeczy, które możesz zrobić po całodziennym lub całonocnym noszeniu wysokich obcasów:

  1. Zanurz stopy w gorącej wodzie z kilkoma kroplami olejków eterycznych.
  2. Dbaj o wszelkie zmiany skórne, jak otarcia czy pęcherze.
  3. Rozciągnij stopy.
  4. Zrób sobie przerwę… idź boso lub przynajmniej wróć do domu w innych butach.

A jeżeli taneczna noc lub codzienna praca w biurze spowodowała jakąkolwiek formę dyskomfortu lub bólu. Zadzwoń do nas i umówi się na konsultację do fizjoterapeuty.