Czy potrzebuję wkładek ortopedycznych?

wkładki ortopedyczne

wkładki ortopedyczne

W dzisiejszym poście mówimy o wkładkach indywidualnych. Często lekarze mówią pacjentom, aby zastanowili się nad wykonaniem wkładek, aby pomóc w problemach kręgosłupa, stawów biodrowych, kolan i stóp.  Zapewne wtedy możesz nie wiedzieć o nich niewystarczająco dużo. Pozwól nam więc wytłumaczyć, czym są i jak wygląda proces wykonania takiej wkładki.

Jakie są wkładki ortopedyczne?

Spersonalizowane wkładki ortopedyczne, które pomagają przywrócić regularną równowagę podczas chodzenia, umożliwiając codzienne życie bez bólu. Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz wkładki, czy nie, po prostu umów się na darmową konsultację do wyspecjalizowanego w ortopedii fizjoterapeuty.

Jeżeli po wstępnej ocenie okaże się, że indywidualne wkładki ortopedyczne nie są konieczne, zapewnimy odpowiednie leczenie i zalecimy ćwiczenia odpowiednie dla twojego stanu zdrowia.

Wkładki ortopedyczne zawsze można zrobić profilaktycznie dla utrzymania dobrego stanu zdrowia, ale nie w każdym przypadku. Mogą nam służyć wiele lat i w znacznym stopniu zabezpieczać przed urazami, przeciążeniami.

Jeśli konieczne są niestandardowe wkładki, po wykonaniu badania możemy wykonać wkładki i co kilka, kilkanaście tygodni monitorować komputerowo postępy w ustawieniu stopy i występowaniu objawów współtowarzyszących.

komputerowe badanie stóp warszawa ursus

Komputerowe badanie stóp

Indywidualna wkładki mogą pomóc w wielu różnych stanach, takich jak płaskostopie, zapalenie powięzi podeszwy, zaburzenia chodu, ból pięty, kolano biegacza, bóle goleni. Rozumiemy, że każdy ma inne wymagania, dlatego przepisujemy różne rodzaje wytrzymałości skorupy i elastyczności wkładek, aby zapewnić idealne dopasowanie do ciebie i twoich potrzeb, niezależnie od twojego stanu.

Indywidualne wkładki wykonywane w naszym gabinecie można ponownie formować i korygować ustawienie stopy. Są bardzo wytrzymałe i można z nich korzystać przez wiele lat. Jedynie w przypadku bardzo dużej eksploatacji, na przykład u osób intensywnie biegających, wkładki po kilku latach mogą ulec wycieraniu i należy je zmienić.

Jeżeli zastanawiasz się, czy w Twojej lub Twojego dziecka sytuacji indywidualne wkładki mogą pomóc.

Zapisz się na konsultację i badanie.

Na indywidualne konsultacji pomożemy rozwiązać Twoje wątpliwości całkowicie za darmo.

Rehasanka Centrum Rehabilitacji Wkładki ortopedyczne Warszawa Ursus

Jeszcze więcej o wkładkach na naszej stronie: