wkładki ortopedyczne dla dzieci warszawa

wkładki ortopedyczne dla dzieci warszawa

Czy Twoje dziecko potrzebuje indywidualnej wkładki ortopedycznej?

Wkładki ortopedyczne dla dzieci można kupić w aptekach, sklepach z butami. Jeżeli zależy nam na korygowaniu, stabilizacji, unieruchomieniu lub poprawy innej funkcji, najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie indywidualnych wkładek ortopedycznych. Mogą być stosowane do ochrony określonej kończyny lub stawu, zmniejszania bólu lub korekcji ustawienia. Podczas gdy ciało dziecka wciąż rośnie i kształtuje się, wkładki mogą być wskazanym narzędziem do łagodnego kierowania procesem rozwoju i unikania przyszłych problemów zdrowotnych, które trudniej będzie wyleczyć w wieku dorosłym.

Wkładki ortopedyczne wspomagają terapię u dzieci z problemami mięśniowo-szkieletowymi i wadami wrodzonymi. Bagatelizowanie takich objawów może zakłócać prawidłowy rozwój. Dzięki indywidualnym wkładkom ortopedycznym możemy zapewnić dziecku dodatkowe wsparcie, którego potrzebują, aby normalnie się rozwijać.

stopa pronująca

Nadmierna pronacja lub supinacja stopy może powodować problemy ze ścięgnem Achillesa, złamaniami, urazami i problemami z kolanami.

Skolioza występuje, gdy kręgosłup wygina się na boki. Zazwyczaj jeden bark jest niżej, drugi wyżej, tak samo dzieje się z łopatkami. Bez korekcji stan zdrowia zazwyczaj pogarsza się i może powodować duże problemy w późniejszym życiu. Do skoliozy często przyczyniają się wady w obrębie stóp. Prawidłowe zaopatrzenie ortopedyczne zabezpiecza przed pogłębianiem się wady.

Buty ortopedyczne czy wkładki ortopedyczne dla dzieci?

Buty ortopedyczne często są za sztywne i nie dostosowane indywidualnie do stopy każdego dziecka. Dodatkowo niezbyt ciekawie wyglądają. Pełne ograniczenie ruchomości stopy w wielu przypadkach może pogorszyć prawidłowy rozwój. Indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne możemy wykorzystać w takich butach, jakie podobają się waszemu dziecku. Płaskie uniwersalne oryginalne wkładki zastępujemy naszymi dostosowanymi do stopy dziecka. W ten sposób większość butów dostępnych na rynku dziecko może spokojnie nosić. Oczywiście nie wszystkie buty spełniają nasze wymagania. Pomożemy podjąć decyzję, czy obuwie noszone przez wasze dziecko jest odpowiednie.

wkładki ortopedyczne dla dzieci warszawa

wkładki ortopedyczne dla dzieci warszawa

Niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju jest twoje dziecko i jakie są przyczyny problemów ortopedycznych, możemy pomóc w łagodzeniu bólu i dyskomfortu, zapewniając jednocześnie najlepszą okazję, by wspomóc prawidłowy rozwój i stan wolny od problemów ortopedycznych w dorosłym życiu.

Rehasanka Centrum Rehabilitacji Warszawa Ursus
Zapraszamy na indywidualną darmową konsultację czy dziecko potrzebuje wkładek ortopedycznych