Kolano – przed i po śnieżnym szaleństwie

rehabilitacja kolana warszawa

rehabilitacja kolana warszawa

Staw kolanowy jest najczęściej kontuzjowany na nartach, desce snowboardowej. Nadmierne siły ścinające doprowadzają do mniejszych i większych urazów. Niejednokrotnie szusowanie po stokach kończy się zwiezieniem przez zespół ratowników.

Jak temu zapobiec?

Po pierwsze fizjoprofilaktyka!

Na co dzień zwykle praca siedząca, niewymagająca od mięśni dużej pracy. Nagły wyskok na stok jest dużym zaskoczeniem dla mięśni, stawów. Nasze duże oczekiwania często nie kończą się dobrze. Najczęstsze zerwanie więzadła krzyżowego przedniego zwykle rekonstruowane jest operacyjnie. Przygotowanie do zabiegu i powrót do sprawności po trwają dosyć długo i raczej nie zachęcają do kolejnych prób skorzystania z aktywności fizycznej na śniegu. A można było temu zapobiec…

przygotowanie do nart warszawa

przygotowanie do nart warszawa

Coraz bardziej popularne przygotowanie do nart powinno trwać jak najdłużej, najlepiej cały rok. Wiemy jednak, że najczęściej tak nie jest. Gdy do wyjazdu zostaje kilka tygodni, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u fizjoterapeuty zajmującym się przygotowaniem motorycznym. Będzie wiedział na czym trzeba się skupić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo urazów, bo nie same nogi trenować wystarczy.

Lepiej mało niż wcale. Szybka seria treningów, masaży i innych dostępnych form fizjoterapii może pomóc nawet w niewielkiej dawce. Nie warto rezygnować z pomocy fachowców bo czasu już mało i może nic złego się nie wydarzy.

Po drugie zdrowy umiar
rehabilitacja kolana warszawa ursus

rehabilitacja kolana ursus

Jak już jesteśmy na stoku i jesteśmy „sportowcami” niesystematycznymi warto pamiętać o tym, że nasze ciało nie wszystko zniesie. Nadmiaru wysiłku również. Do urazów najczęściej dochodzi pod koniec urlopu. Mięśnie są coraz bardziej zmęczone, ponieważ korzystamy z każdej wolnej chwili, aby nacieszyć się tym wspaniałym czasem, bo następny taki wypad prawdopodobnie dopiero za rok. Już jutro pakujemy walizki a tu nagle – trach! I często pierwsza pomoc poza granicami kraju ojczystego. Każdy chciałby tego uniknąć. Bólu, strachu, w pewnym sensie kalectwa.

Trzeba pamiętać o regeneracji. Nie zapominajmy, że sen jest konieczny, ciepła kąpiel, sauna wskazane, Cardio i streching zalecane. I przydałaby się rozgrzewka. A przede wszystkim odpoczywajmy.

Jeżeli już dojdzie do urazu – nie traćmy wiary w możliwości fizjoterapeuty, chirurga i własne.

Kompleksowa, szybka, systematyczna rehabilitacja kolana jest niezwykle skuteczna. Z wizyty na wizytę widać postępy. Zupełny powrót do sprawności niestety trwa wiele miesięcy, ale na szczęście jest możliwy. Dobra opieka fizjoterapeutyczna i ciężka praca przyniosą efekty.

W naszej ofercie znajdziecie:

– przygotowanie do nart

– regenerację po wzmożonej aktywności

– rehabilitację w urazach kolana

Życzymy miłego czasu na stoku! 

Zespół Centrum Rehabilitacji Rehasanka