Czy pilates jest dla meżczyzn?

pilates dla mężczyzn warszawa ursus

pilates dla mężczyzn warszawa ursus

Pilates to forma ćwiczeń o niskim wysiłku, których to celem jest wzmocnienie mięśni przy jednoczesnej poprawie postawy ciała i jego elastyczności. Ruchy w Pilates mają tendencję do celowania we wzmacnianie kręgosłupa, chociaż ćwiczenia działają również bardzo wydajnie na inne obszary ciała. Pilates można wykonywać ze sprzętem lub bez niego, dzięki czemu jest dostępny dla wszystkich. Niezależnie od wszystkiego zawsze możesz oczekiwać że ćwiczenia pilates będą wymagały powolnych i precyzyjnych ruchów oraz kontroli oddechu.

Jeżeli jesteś facetem i czytasz to to pewnie myślisz jak 99,9% mężczyzn, że pilates jest dla kobiet, ze względu na jego dużą popularność wśród kobiet i na liczne korzyści zdrowotne oraz wszechstronność (odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych i poziomów umiejętności). Jednak pilates został opracowany przez mężczyznę o nazwisku Joseph Pilates dla mężczyzn, aby pomóc w rehabilitacji rannych żołnierzy uwięzionych podczas I wojny światowej.

Pilates opracował osiem podstawowych zasad:

Relaks, Koncentracja, Koordynacja, Prawidłowa postawa, Oddychanie, Płynny ruch, Wzmocnienie kręgosłupa, Wytrzymałość; Te zasady do dziś stanowią podstawę ćwiczeń pilates.

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale istnieją różne rodzaje Pilates – z których dwa główne to „leczniczy” (rehabilitacyjny) i „czysty” (fitness). Dla osób, które chcą wziąć udział w zajęciach Pilates po raz pierwszy, zalecane jest pilates leczniczy, szczególnie dla osób z problemami z kręgosłupem. Głównym wymaganym sprzętem jest mata podłogowa.

Natomiast czysty pilates (fitness) jest bardziej oparty na układzie sercowo-naczyniowym. Jest ogólnie ćwiczony przez tych, którzy są już sprawni fizycznie, ponieważ poprawia wydajność i zmniejsza ryzyko obrażeń. Zwykle wykorzystuje więcej sprzętu, i maszyn do pchania, przesuwania ciągnięcia itd.

Teraz już wiesz trochę więcej o Pilatesie,a jakie korzyści daje mężczyznom?

pilates dla mezczyzn

pilates dla mezczyzn

1. Zwiększa ogólną siłę mięśni.
W Pilates precyzyjne, skoncentrowane ruchy pomagają zwiększyć siłę i ogólną sprawność poprzez tworzenie długich i silnych mięśni. W przeciwieństwie do podnoszenia ciężarów na siłowni, pilates pracuje z różnymi grupami mięśni, które są często zaniedbywane przez większość siłaczy. Zwykle są to głębsze mięśnie, które są odpowiedzialne za wsparcie i muszą być silne, aby ułatwić wsparcie dla większej grupy mięśni.

Dobrą siłę kręgosłupa uzyskuje się poprzez rozwijanie mięśni wokół bioder, miednicy, dolnej części pleców i brzucha, dzięki czemu pracują one zgodnie i odpowiednio rozkładają obciążenie pracą (tj. Wykonują swoją pracę poprawnie!). Będziesz w stanie podnieść więcej i poprawić wydajność w mgnieniu oka.

2. Poprawia elastyczność.
Zdecydowana większość mężczyzn ma tendencję do pomijania tej części treningu. Jednak słaba elastyczność i ruch są zwykle główną przyczyną bólu mięśni i urazów. Ponadto większość sportów wymaga pewnej elastyczności / zwinności, aby dobrze się spisywać.

Zwiększona elastyczność nie tylko poprawia wydajność, ale sprawia że ​​każdy ruch w codziennym życiu jest bardziej komfortowy.

3. Wzmacnia Twój kręgosłup.
Mięśnie kręgosłupa to głębokie mięśnie pleców, brzucha i dna miednicy. Są to mięśnie, na których polegamy, zapewniając mocne, giętkie plecy, dobrą postawę i sprawne ruchy. Kiedy nasz kręgosłup jest silny, reszta naszego ciała jest dobrze wspierana.

Kolejną ważną zaletą jest podstawowy element treningowy, promujący rozwój płaskiego i rzeźbionego brzucha, którego wszyscy pożądamy.

4. Poprawia postawę
Prawidłowa postawa jest odzwierciedleniem dobrego ułożenia ciała, wspartego silnym kręgosłupem. Złą postawę możemy szybko rozwinąć w wyniku utrzymywania nienaturalnych pozycji przez dłuższy czas – np. Pracy przy biurku, lub praca na linii montażowej w fabryce Z czasem te wymuszone postawy mogą prowadzić do dyskomfortu i bólu w innych obszarach ciała. Pilates dla mężczyzn w dużej mierze koncentruje się na korygowaniu tych nierówności, przywracaniu optymalnej zdolności ruchowej i łagodzeniu bólu.

5. Poprawia wyniki sportowe
Pilates jest bez wątpienia jednym z najskuteczniejszych rodzajów zapobiegania urazom i rehabilitacji. Dodatkowo, pilates może pomóc poprawić twoje wyniki sportowe, poprawiając koordynację i równowagę, zwiększając siłę i siłę funkcjonalną, korygując nierównowagę mięśni i rozwijając samoświadomość.

6. Poprawia pewność siebie – wyglądaj lepiej, czuj się lepiej
Regularne ćwiczenia Pilates dla mężczyzn zmienią Twoje ciało. Pilates może poprawić napięcie mięśniowe, postawę i nauczy Cię poruszać się swobodniej. Uwalnia również mnóstwo endorfin i wszystkie inne hormony, które poprawiają zdrowie organizmu, a wszystko to sprawia, że ​​będziesz wyglądać i czuć się lepiej.

7. Zmniejsza występowanie bólu dolnej części pleców
Większość osób odczuwa ból dolnej części pleców (ból krzyża) na pewnym etapie życia. Pilates może być stosowany w leczeniu i profilaktyce bólów krzyża. Pilates nauczy Cię jak wzmacniać tą części pleców i jak zwiększyć elastyczność w niektórych grupach mięśni, które Ci pomogą z Twoim bólem.

8. Poprawia zdrowie dna miednicy
Aktywacja głębokich mięśni kręgosłupa (w tym mięśni dna miednicy) podczas większości ćwiczeń w Pilates wiąże się nie tylko z obniżeniem ryzyka zachorowania na raka prostaty, ale jest również bardzo skutecznie zapobiega wyciekom moczu i zaburzeniom erekcji oraz pomaga w ich leczeniu; co może być szczególnie widoczne u mężczyzn po operacji prostaty.

9. Zwiększa pewność seksualną
Wzmocnienie mięśni dna miednicy może pozwolić mężczyznom na większą kontrolę, która pozwala wytrwać dłuższe i silniejsze skurcze podczas orgazmu, tworząc lepsze odczucia i maksymalizując seksualne spełnienie.

10. Zmniejsza stres i poprawia jasność umysłu
Kiedy jesteś zestresowany, Twoje ciało znajduje się w trybie „walki lub ucieczki”. Tak więc organizm pompuje dużo kortyzolu i adrenaliny, a hormony te mogą powodować długotrwałe spustoszenie w Twoim organizmie. Na zajęciach pilates nie ma czasu na zastanawianie się nad stresem codziennego życia, a i po zajęciach na pewno o nich zapomnisz.

pilates dla facetów

pilates dla facetów?

Wzory oddychania i stałe, uporządkowane tempo treningu Pilates oznaczają, że musisz pomyśleć o tym, co robisz, aby osiągnąć dobrą formę. Pozwala to na uwalnianie endorfin (hormonów szczęścia), jak wspomniałem wcześniej i sprawi, że poczujesz się fizycznie zmęczony, ale umysłowo odświeżony.

W naszym Centrum Rehabilitacji Rehasanka w Warszawie uważamy, że korzyści zdrowotne i wydajnościowe związane z Pilates dla mężczyzn nie mają sobie równych, szczególnie że prowadzimy pilates w połączeniu z treningiem funkcjonalnym, pracujemy w małych grupach i dostosowujemy ćwiczenia do kondycji ćwiczącego. Mamy też nadzieję, że udało nam się chociaż trochę przekonać Cię i zlikwidować piętno opinii ciążącej na pilates, że te ćwiczenia zarezerwowane są wyłącznie tylko dla kobiet. Dodam tylko że aby naprawdę w pełni wykorzystać wszystkie zalety z ćwiczeń, zaleca się wykonywanie około 2-3 sesji tygodniowo. A dowody pokazują że nawet już po 30 sesjach (10-12 tygodniach) zauważysz poprawę i poczujesz się zupełnie inaczej (w granicach rozsądku oczywiście).

Jeśli więc chcesz poprawić wyniki sportowe, złagodzić bóle związane z biurkiem lub po prostu poprawić ogólny stan zdrowia i lepiej się poruszać, porozmawiaj z naszymi fizjoterapeutami na ten temat.

Rehasanka Centrum Rehabilitacji Pilates dla meżczyzn Warszawa Ursus