bóle kręgosłupa leczenie warszawa

bóle kręgosłupa

Rehabilitacja w bólu kręgosłupa

Oddziaływanie na bóle kręgosłupa za pomocą rehabilitacji obejmuje przede wszystkim diagnostykę, której celem jest określenie przyczyny dolegliwości, terapię ostrych stanów bólowych, zastosowanie technik manualnych, mobilizację tkanek i narządów, terapię tkanek miękkich, terapię manualną czy też manipulację osteoplastyczną. W rezultacie doprowadzamy do uwolnienia kości krzyżowej, usprawnienia drenażu żylnego kręgosłupa oraz ustąpienia napięcia w układzie mięśniowym i powięziowym, co oznacza w końcu eliminację bólu.

Postępowanie rehabilitacyjne w leczeniu bólów kręgosłupa

Postępowanie rehabilitacyjne w leczeniu bólów kręgosłupa polega na manualnym opracowaniu uszkodzonych struktur, eliminacji czynnika sprawczego bólu oraz stabilizacji tułowia. Staramy się wprowadzać pacjentom umiarkowaną aktywność fizyczną. Ważnym aspektem jest fakt, że stosujemy ćwiczenia przynoszące ulgę, jak otwieranie klatki piersiowej czy rozciąganie odpowiednich mięśni ciała.

bóle kręgosłupa leczenie warszawa

bóle kręgosłupa leczenie warszawa

Z jakimi bólami kręgosłupa na pewno poradzą sobie nasi fizjoterapeuci?

Bólami kręgosłupa występującymi w stanach pooperacyjnych, zmianach zwyrodnieniowych, wadach postawy, a także tych wywołane przez nerwobóle, często utrudniają codzienne funkcjonowanie. W przypadku gdy bóle kręgosłupa nasilają się, zwiększają swoją częstotliwość i długość, należy zwrócić się do lekarza ortopedy lub fizjoterapeuty w celu dokładnego przebadania i wykrycia źródła problemu. Prawidłowa diagnoza czasem razie konieczności musi być poparta innymi badaniami (RTG czy rezonansem magnetycznym) pozwoli to na obranie odpowiedniego leczenia, a także wyeliminowanie i zapobiegnięcie poważniejszym schorzeniom. Szczególnie ważna jest rehabilitacja oraz terapia zalecana przez fizjoterapeutę, która umożliwi szybszy powrót do pełnej sprawności.

bóle kręgosłupa