osteopatia dzieci warszawa ursus

Osteopata dziecięcy Warszawa

osteopatia dzieci ursus

osteopatia dzieci ursus

Osteopata dziecięcy zajmuje się podobnymi sytuacjami jak u osoby dorosłej. Dzieci mają często podobne problemy, schorzenia jak osoby dorosłe. Zarówno niemowlęta, małe dzieci jak i dzieci starsze (w tym młodzież) mogą borykać się z wieloma problemami, takimi jak kolki, problemy z zasypianiem, czy problemy ze ssaniem. Głównymi przyczynami tych problemów mogą być problemy w ciąży i problemy, takie jak poród kleszczowy, czy nieprawidłowo przeprowadzone cesarskie cięcie. Obecnie wiele z takich problemów naprawić może osteopatia dziecięca.

Dlaczego warto korzystać z usług osteopaty? Jakie mogą być konsekwencje tych problemów bez wcześniejszego porozumienia ze specjalistą?

Ortopeda należy do jednych z kluczowych specjalistów których radzą się rodzice w trudnych chwilach. Niewielu jednak rodziców wie, że osteopata również może pomóc im w wielu problemach, na które inni specjaliści nie mają rady. Osteopatia dzieci to nowe możliwości dla rodziców.
Wiele problemów dziecka może ujawnić się u niego w całym okresie rozwoju, kiedy ma ono kilka lub kilkanaście lat Mogą być to różnego rodzaju problemy z napięciem, dlatego nie należy ignorować absolutnie żadnych objawów i jak najszybciej dowiedzieć się, jakie możliwości daje osteopatia dzieci.

Najczęściej do gabinetu osteopaty trafiają dzieci z sytuacjami przemieszczeń, niesymetrycznych napięć na skutek np. upadków. Dzieci często przewracają się, upadają na tyłek. Do drobnych lub większych wypadków dochodzi najczęściej w domu, szkole, na placu zabaw, na zajęciach sportowych. Dzieci zazwyczaj nie zgłaszają problemu bezpośrednio po sytuacji. Objawy bólowe często nie pojawiają się bezpośrednio lub nawet po kilka latach. Mimo wszystko często widać zmiany w statyce ciała, postawie. Pojawia się zdiagnozowana skolioza lub skrócenie nogi. Zdarza się, że pierwsze objawy bólowe pojawiają w okresie dojrzewania i nastolatek zgłasza bóle ostre np. kręgosłupa, kolana.

Odpowiednie badanie i szczegółowy wywiad są w stanie określić przyczynę dolegliwości, niesymetrycznej postawy i wielu wad postawy. Większość z nich nie zostanie zniwelowana jedynie ćwiczeniami. Odpowiedni trening jest niezwykle ważny, natomiast powinien być przeprowadzany w sytuacji wykluczenia zmian, które muszą być zniwelowane przez osteopatę.

Jak wygląda wizyta u osteopaty?

Osteopata to osoba, która potrafi pracować z dziećmi w różnych przedziałach wiekowych. Są to dzieci mające od kilku miesięcy do kilka lat. Zazwyczaj przebieg wizyty dostosowywany jest do potrzeb oraz temperamentu dziecka. Warto jednak zwrócić uwagę, że im dziecko jest mniejsze, tym łatwiej się z nim pracuje ze względu na ograniczone ruchy, jakie są przez niego wykonywane. W wielu przypadkach dzieci mogą reagować niekorzystnie na kontakt z osteopatą. To naturalna reakcja na kontakt z obcą osobą, która często poprzez ćwiczenia mobilizuje dziecko do postępów i wyjścia ze swojej strefy komfortu. Osteopatia dzieci to niezwykle zajmująca praca dla odpowiedzialnych i cierpliwych osób. Należy tutaj podkreślić, że w przypadku braku współpracy między specjalistą a dzieckiem, warto pozwolić dziecku na ukazanie swoich emocji. Osteopata nie robi niczego na siłę. Ważna jest dla nas współpraca dziecka oraz rodziców z fizjoterapeutą.

Osteopatia dzieci- Ważne kwestie

Niezwykle ważna jest dla nas rozmowa z rodzicami przed przystąpieniem do wykonywania swoich czynności. Konieczne musimy zebrać jak najwięcej informacji dotyczących tego, jak wyglądała ciąża, jakie trudności spotkały kobietę w tym czasie i w jaki sposób przebiegał poród. To znacznie usprawni prace i da pogląd na sytuację specjaliście. Zazwyczaj takie rozmowy przeprowadzane są podczas pierwszej wizyty adaptacyjnej. Kolejna wizyta następuje najczęściej tydzień później.

Spotkania z osteopatą to nie tylko szansa na prawidłowy rozwój, ale również doskonała zabawa.

Dzieci i młodzież do zakończenia okresu intensywnego wzrostu powinny pojawiać się u osteopaty na kontroli co trzy do sześciu miesięcy. Dzięki temu mamy możliwość zapobiec wielu nieprzyjemnym objawom w przyszłości. Im wcześniej zareagujemy, tym łatwiej jest odwrócić niepożądane zmiany w okresie wzrostu.

Zapraszamy na konsultację osteopatyczną dzieci od szóstego roku życia. W wielu przypadkach przyjmujemy dzieci młodsze nawet od trzeciego roku życia, natomiast możliwość dokładnego badania i późniejsza terapia są uzależnione między innymi od współpracy z dzieckiem.

Najczęstsze wskazania do terapii:

 • Nadpobudliwość dzieci
 • Schorzenia wieku dziecięcego (problemy rozwojowe, problemy z karmieniem, zaburzenia snu)
 • Dysfunkcje oraz dolegliwości stawów skroniowo – żuchwowych
 • Dysfunkcje narządu żucia, zgrzytanie zębami
 • Zaburzenia funkcjonowania narządów / układów (zaparcia, objawy refluksu żołądkowego itp.)
 • Zaburzenia otolaryngologiczne (uszy, zatoki)
 • Ból pooperacyjny oraz zrosty
 • Astma oraz inne dolegliwości układu oddechowego
 • Bóle kręgosłupa
 • Bóle oraz zawroty głowy pochodzenia szyjnego, w tym bóle pochodzenia migrenowego
 • Choroby takie jak Autyzm, Mózgowe Porażenie Dziecięce, Zespół Downa

Jeżeli

  • Jesteś rodzicem i chcesz sprawdzić jak rozwija się Twoja pociecha.
  • Zależy Ci na właściwej diagnozie osteopatycznej.
  • Masz wątpliwości do do funkcji organizmu Twojego dziecka,
  • Chcesz wspomóc rozwój swojego malucha
  • Zależy Ci na profesjonalnej współpracy

Zapraszamy Cię do konsultacji Rehasanka® Osteopatia Warszawa Ursus