drenaż limfatyczny ursus

Drenaż limfatyczny

drenaż limfatyczny warszawa ursus

drenaż limfatyczny ursus

Ujędrnia skórę, zmniejsza obrzęki, redukuje cellulit oraz oczyszcza organizm z toksyn. Najchętniej korzystają z niego sportowcy w celach regeneracji powysiłkowej.

Celem drenażu jest usprawnienie przepływu krwi oraz limfy, przez co zmniejszają się obrzęki, jest terapią przeciwbólową, wykorzystywany jest również w terapii pourazowej, gdyż zmniejsza stany zapalne.

Usunięcie zastoju limfy jest istotny w walce z cellulitem. Wykorzystuje się specjalistyczne techniki. Charakteryzują się delikatnym przebiegiem. Drenaż limfatyczny nie należy kojarzyć z bolesnym masażem. Ma charakter relaksacyjny, doprowadza do odprężenia. Osoby zgłaszające się do gabinetu często skarżą się na uczucie ciężkich nóg zwłaszcza w okresie letnim mimo nieznacznych zmian wizualnych. W takiej sytuacji masaż limfatyczny daje przyjemny efekt lekkich nóg. Częstotliwość terapii u takich osób jest zawsze dobierany indywidualnie. Nadmiernych obrzęków nigdy nie należy lekceważyć. Brak odpowiedniej diagnostyki i terapii może mieć niebezpieczne skutki, gdyż zmiany obrzękowe mogą sygnalizować o zaburzeniu pracy wielu układów i struktur.

Węzły chłonne pełnią w organizmie funkcje odpornościowe, a także odgrywają istotną rolę w transporcie płynu limfatycznego. W warunkach fizjologicznych znaczna część limfy doprowadzonej do węzłów ulega resorpcji (wchłanianiu) przez naczynia krwionośne, w wyniku czego dochodzi do zmniejszenia ilości limfy odpływającej w stosunku do napływającej. W sytuacji chorobowej, gdy węzeł chłonny znajdzie się w pobliżu aktywnego stanu zapalnego, może dochodzić do zastojów, będących efektem zwiększonej produkcji filtratu tkankowego w odniesieniu do pojemności transportowej układu chłonnego. Natomiast przedłużający się zastój będzie prowadzić do utworzenia się obrzęku limfatycznego.

Wyróżniamy dwa rodzaje obrzęków limfatycznych:

pierwotne oraz wtórne. Obrzęk pierwotny wynika z nieprawidłowej budowy bądź fizjologii układu limfatycznego. Do obrzęku wtórnego dochodzi zaś w wyniku uszkodzenia naczyń i/lub węzłów chłonnych, spowodowanego chorobą nowotworową, kontuzjami, zabiegami operacyjnymi czy radioterapią.

Zarówno drenaż limfatyczny ręczny, jak i mechaniczny składają się z dwóch faz:

  • fazy przesuwania – w której dochodzi do przemieszczenia się płynu w kierunku proksymalnych węzłów chłonnych poprzez ucisk na tkankę,
  • fazy odprężenia – w której, poprzez biernie utrzymywany kontakt z tkanką, następuje ponowne napełnienie naczyń limfatycznych

Rehasanka® Drenaż limfatyczny Ursus – Zapraszamy na konsultację