Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa

Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa

Z pewnością kręgosłup jest jedną z najważniejszych części ciała w organizmie człowieka. Daje solidną podstawę dla wszystkich innych struktur szkieletowych. Bez niego bylibyśmy wiązką mięśni, skóry i kości spoczywającą bez ruchu na ziemi.

Kręgosłup to jedna ciągła kolumną, ogólnie podzieloną na 3 główne obszary:

  • kręgosłup szyjny (szyja),
  • kręgosłup piersiowy (obszar żebrowy)
  • kręgosłup lędźwiowy (dolna część pleców).

Każdy obszar kręgosłupa jest podatny na urazy, które mogą wystąpić ostro (uderzenie kręgosłupa, upadek lub niewłaściwe podnoszenie) lub przewlekłe (zużycie kręgosłupa, zła postawa lub nadużywanie powtarzalnych ruchów).  Średnio 80% populacji Warszawy będzie dotkniętych jakąś formą bólu kręgosłupa w ciągu swojego życia. Dla wielu osób będzie to krótkotrwały ból z niewielkimi konsekwencjami. Dla niektórych osób jednak ból kręgosłupa przerodzi się w ból chroniczny i skutecznie zakłuci codzienne życie.

Terapia manualna kręgosłupa

Terapia manualna kręgosłupa

Co to jest rehabilitacja kręgosłupa

Fizjoterapia kręgosłupa to dość szerokie pojęcie. Jest dyscypliną specjalizującą się w fizjoterapii układu mięśniowo-szkieletowego i wykorzystuje wszelkie dostępne interwencje fizyczne, takie jak terapia manualna, ćwiczenia specyficzne lub ogólne, aby zapewnić klinicznie uzasadnione, oparte na dowodach i zrównoważone rozwiązania w zakresie ruchu lub kręgosłupa zależnego od postawy.

Godnym uwagi jest fakt, że fizjoterapeuci Rehasanka są przeszkoleni w wielu różnych aspektach chorobowych kręgosłupa. Od rehabilitacji pacjentów z urazami rdzenia kręgowego lub ogólnoustrojowymi chorobami kręgosłupa (takimi jak zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) po leczenie schorzeń, takich jak ból dolnej części pleców i szyi.

Czym ta usługa różni się od innych usług fizjoterapeutycznych?

Zawód fizjoterapeuty jest zróżnicowany i obejmuje wiele dziedzin. Fizjoterapia kręgosłupa w Centrum Rehabilitacji Rehasanka to specjalistyczna usługa fizjoterapeutyczna zajmująca się leczeniem schorzeń kręgosłupa. Integracja z osteopatią i ogólną medycyną, zapewnia naszym pacjentom skuteczne leczenie kręgosłupa i jeszcze lepsze wyniki leczenia.

W jakich obszarach kręgosłupa pomagamy?

W Centrum Rehabilitacji Rehasanka w Warszawie szczególnie specjalizujemy się w schorzeniach układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Oraz fizjoterapii kręgosłupem przed i po operacji. Oznacza to, że leczymy pacjentów z podrażnieniami nerwów od strony kręgosłupa, urazami i bólami mięśni oraz bólami wszystkich stawów, w tym kręgosłupa.

Niektóre z najczęstszych bólów leczonych przez fizjoterapeutów Rehasanka wykonujących rehabilitację kręgosłupa w Warszawie dotyczą bólu kręgosłupa i ból głowy i szyi. Ból krzyża jest główną przyczyną upośledzeń funkcjonalnych i ograniczeń aktywności na całym świecie. Wykazano również, że powoduje najczęstszy wzrost liczby zwolnień lekarskich u  pracowników na całym świecie.

Czytaj więcej: Nastawianie kręgosłupa, czy to bezpieczne?

Fizjoterapia przed i po operacji kręgosłupa

Czasami konieczna jest interwencja chirurgiczna w przypadku bólu szyi i pleców. Dzieje się tak głównie w ciężkich przypadkach, takich jak ucisk nerwu i utrata siły wzdłuż mięśni dostarczanych przez ten nerw.

Istnieje kilka zabiegów chirurgicznych, ale obecnie przed operacją zaleca się najbardziej zachowawcze postępowanie. Jeśli operacja jest ostatnią opcją, to często fizjoterapia jest zalecana w formie rehabilitacji przedoperacyjnej. Oznacza to, że zaleca się ćwiczenia wzmacniające otaczające mięśnie przed operacją, co jak wykazano, skutkuje szybszym powrotem do zdrowia po operacji.

Po operacji można również zalecić fizjoterapię w celu dalszego wzmocnienia, korekcji postawy, leczenia bólu i rehabilitacji kontrolującej ruch.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Centrum Rehabilitacji Rehasanka w Warszawie?

Z pewnością nasi fizjoterapeuci są specjalnie przeszkoleni w zakresie leczenia kręgosłupa. Wszyscy jesteśmy wykształconymi fizjoterapeutami z wieloletnim doświadczeniem stosujący tylko skuteczne metody, nowoczesne jak i te z tak zwanej starej szkoły. Uważamy, że wyjątkowo komunikatywnie potrafimy przekazać swoją wiedzą o Twoich problemach.

Przede wszystkim po wizycie w naszych gabinetach w Warszawie z naszą pomocą będziesz mógł wrócić do dawnej sprawności lub pozyskać nowe umiejętności. Będziesz również wiedzieć, jak samodzielnie złagodzić ból kręgosłupa lub zapobiec jego ponownemu występowaniu.

Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa

bóle kręgosłupa