Najczęstsze pytania do dietetyka

„Jesteś tym, co jesz” – to stwierdzenie doskonale odzwierciedla wpływ naszego jadłospisu na ciało i organizm. Na zbilansowaną dietę składają się: wysokiej jakości produkty, ich składniki odżywcze oraz liczba kalorii. Odpowiednia dieta jest niezbędna dla zachowania prawidłowej wagi, odpowiedniej kondycji naszego zdrowia, a także dobrego samopoczucia. Należy również pamiętać, że zdrowy tryb żywienia, pełny witamin i minerałów, ma również pozytywny wpływ na stan naszych włosów, skóry i paznokci. Wszystkie te aspekty pokazują, jak ważną funkcję pełni właściwe, pełnowartościowe odżywianie w życiu każdego człowieka.

dziecięcy dietetyk warszawa

dietetyk warszawa

  • Energię
  • Dobre samopoczucie
  • Większą sprawność umysłową
  • Zdrowie
  • Atrakcyjny wygląd
  • Lepszą pracę
  • Większą pewność siebie
  • A jeżeli zdecydujesz się podjąć rodzinne wyzwanie, wzmocni relacje i więzi między członkami rodziny.

Wiele osób błędnie uważa, że z usług poradni dietetycznej mogą korzystać jedynie osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Dietetyk to osoba, która pomaga w ułożeniu odpowiedniego jadłospisu również osobom zmagającym się z różnego rodzaju nietolerancjami pokarmowymi, nadczynnością i niedoczynnością tarczycy, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, stwardnieniem rozsianym, stanami nowotworowymi i wieloma innymi chorobami. Dodatkowo oferujemy nasze usługi rodzicom, którzy chcą zadbać o prawidłowe żywienie ich dzieci oraz kobietom w ciąży.

Najpopularniejsze ograniczenia w dietach spotyka się w jadłospisach osób z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Najczęściej jest to nietolerancja laktozy w przypadku diet bezmlecznych oraz nietolerancja glutenu. Często używana jest również dieta z niskim indeksem glikemicznym, którą stosuje się u osób z cukrzycą typu 1 i 2, stanem przedcukrzycowym czy insulinoopornością. Dużą popularnością cieszą się także diety wegańskie i wegetariańskie, które wymagają odpowiedniej kontroli spożywania niezbędnych składników odżywczych.

Dobra i skuteczna dieta to taka od dobrego dietetyka, a takiego należy szukać z najwyższą starannością.
Najlepiej w placówce medycznej!

DLACZEGO?

Ponieważ bardzo dużo jest osób niekompetentnych, które choć posiadają uprawnienia do wykonywania tego zawodu to nie nie mają zbyt dużej wiedzy ani doświadczenia. W rezultacie jakość ich porad żywieniowych pozostawia wiele do życzenia. Mogą oni udzielać ryzykownych porad bez gwarancji, że okażą się one skuteczne. Dlatego według nas pierwszą rzeczą, jaką należy sprawdzić, wybierając dietetyka, jest jego wykształcenie (niestety dyplom dietetyka można bowiem uzyskać zarówno po ukończeniu szkoły wyższej, jak i po kilkutygodniowym kursie i zawód ten nie jest do końca uregulowany). Naturalnym jest fakt, że istnieje ogromna różnica między dietetykiem dyplomowanym z kilkuletnim, kierunkowym wykształceniem, a dietetykiem po krótkim kilku godzinnym kursie. Dodatkowe szkolenia specjalizacyjne również są ważne, gdyż prawdziwy profesjonalista stara się ciągle poszerzać swoją wiedzę i uprawnienia.

Nasi dietetycy przyjmują pacjentów w Warszawie, świadcząc kompleksowe usługi w zakresie zdrowego odżywiania. Nasz zespół wyróżnia ogromne doświadczenie i duża wiedza na temat prawidłowego systemu żywienia.

Naszą poradnię dietetyczną wyróżnia profesjonalne podejście do pacjenta oraz kompleksowe leczenie, które pozwala nam na eliminację przyczyny problemu, a nie tylko jego objawów. Układając diety dla naszych klientów, bierzemy pod uwagę wszelkie, niezbędne czynniki, takie jak waga czy stan zdrowia oraz dbamy o to, aby dieta była nie tylko skuteczna, ale również smaczna. Dzięki naszej elastyczności i profesjonalnemu podejściu cieszymy się zaufaniem wielu klientów, którzy z naszą pomocą zmienili swoje nawyki żywieniowe.