fizjoterapia po wypadku samochodowym

Wypadek samochodowy Warszawa

Czy ostatnio miałeś wypadek?

W Centrum Rehabilitacji Rehasanka w Warszawie nasz doświadczony i kompetentny zespół może zapewnić Ci opiekę której potrzebujesz, aby całkowicie wyzdrowieć. Fizjoterapia po wypadku samochodowym może pomóc Ci stanąć na nogi poprzez terapię manualną, ćwiczenia, edukację i metody terapeutyczne. Wiemy, że skutki wypadku nie występują tylko w momencie odniesienia obrażeń. Możesz czuć się wstrząśnięty i przytłoczony tym, co się stało. Nasz zespół rozumie zarówno urazy psychiczne i fizyczne, które mogą wystąpić w wyniku wypadku samochodowego. Dzięki troskliwym i doświadczonym fizjoterapeutom możesz nam zaufać, że po każdym wypadku pomożemy Ci wrócić do normalności.

Po co fizjoterapia po wypadku?

Fizjoterapia łączy ćwiczenia i terapię manualną, aby pomóc poprawić funkcjonowanie, zmniejszyć ból, zwiększyć siłę i zwiększyć zakres ruchu. Wymaga zaangażowania pacjenta we własne zdrowie, np. wykonywania zaleconych ćwiczeń. Obejmuje praktyczne leczenie, takie jak terapia manualna i techniki masażu, a także ćwiczenia, takie jak ruchy rozciągające i wzmacniające. Twoje leczenie fizjoterapeutyczne może również obejmować pewne metody terapeutyczne, takie jak ultradźwięki, laseroterapię, terapię ultradźwiękami lub stymulację mięśni za pomocą elektroterapii.

Jak fizjoterapia może pomóc po wypadku samochodowym?

Fizjoterapia może pomóc w powrocie do zdrowia po różnych urazach związanych z wypadkami samochodowymi, w tym następujących.

Uraz biczowy szyi (Whiplash)

Uraz biczowy szyi (Whiplash)

Uraz biczowy szyi (Whiplash)

Jeśli cierpisz ból szyi po wypadku lub Twoja szyja zachowuje się inaczej, mogłeś doznać urazu kręgosłupa szyjnego. Inne typowe objawy to ból barku, drętwienie rąk lub ręki, niewyraźne widzenie, dzwonienie w uszach i zmęczenie. Whiplash pojawia się w wyniku nagłego spowolnienia po przyspieszeniu. Termin „whiplash” w języku angielskim oznacza „bicz”, co idealnie koresponduje z mechaniką powstawania urazu biczowego w trakcie wypadku komunikacyjnego. Głowa poszkodowanego zostaje w nagły i niekontrolowany sposób nadmiernie odgięta ku tyłowi, aby po chwili nastąpiło jej mocne pociągnięcie do przodu. Ruch jest niezwykle podobny do momentu smagnięcia biczem,

Same okłady z lodem nie pomogą chociaż na pewno zmniejszą ból. Na szczęście fizjoterapia może pomóc. Co więcej, techniki terapii manualnej, delikatne ćwiczenia, stymulacja elektryczna, akupunktura i inne terapie mogą być stosowane w leczeniu urazu kręgosłupa szyjnego. Po wypadku samochodowym fizjoterapia może pomóc w długotrwałym powrocie do zdrowia. Jeśli uważasz, że doznałeś urazu, takiego jak uraz kręgosłupa szyjnego, skontaktuj się z naszym Centrum Rehabilitacji w Warszawie. Pozwól naszemu zespołowi ekspertów pomóc Ci wrócić do normalności.

Zwichnięcie, skręcenia i krwiaki

siniaki i zwichnięcia po wypadku

Siniaki i zwichnięcia po wypadku

Fizjoterapia nie ogranicza się tylko do pomocy w powrocie do zdrowia po urazie kręgosłupa szyjnego. Nasz zespół ma doświadczenie w leczeniu różnych urazów związanych z wypadkami samochodowymi. Dość powszechne są również nadwyrężenia i skręcenia barku, pleców i innych części ciała. Problemem mogą być również siniaki.

Dzięki fizjoterapii możemy wspomóc naturalne procesy gojenia się organizmu, a także zapobiegać przyszłym problemom związanym z urazem. W Centrum Rehabilitacji Rehasanka w Warszawie nasz zespół jest przeszkolony i doświadczony, jeśli chodzi o radzenie sobie ze skręceniami, zwichnięciami i krwiakami po wypadku samochodowym. Zapewniamy, że podejdziemy do Twojego problemu z jak największym wsparciem i starannością.

Fizjoterapia powypadkowa

Fizjoterapia po wypadku samochodowym Warszawa

Fizjoterapia po wypadku samochodowym Warszawa

Nasz zespół może również pomóc przy innych urazach powypadkowych nie tylko po wypadku samochodowym.

Czy ostatnio miałeś wypadek przy pracy? Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci wrócić do pracy, a także do życia, w którym ból nie będzie Cię powstrzymywał. Już dziś nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem. Pozwól nam pomóc Ci wrócić do życia, które kochasz!

Programy rehabilitacyjne po wypadkach

Nasz zespół fizjoterapeutów może pomóc w stworzeniu programów ćwiczeń rehabilitacyjnych, które pozwolą Ci wrócić do jak najlepszego samopoczucia. Te programy ćwiczeń będą oparte na Tobie i Twoich potrzebach, a także na zdiagnozowanym urazie. Program rehabilitacji może pomóc przyspieszyć powrót do zdrowia i zapewnić, że w przyszłości nie będziesz odczuwać przewlekłego bólu. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką. Dowiedz się, jak fizjoterapia może pomóc Ci odzyskać siły po wypadku i pomóc Ci poczuć się sobą!

Twoje pierwsze spotkanie z fizjoterapeutą

Testy diagnostyczne fizjoterapeutyczne

Testy diagnostyczne fizjoterapeutyczne

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej będziesz musiał wypełnić krótki formularz który wymaga odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego zdrowia i historii medycznej, a także powiązanych informacji dotyczących Twojego wypadku.

Po wypełnieniu formularzy, fizjoterapeuta przejrzy je i rozpocznie wstępną ocenę Twojego przypadku. Twoja wstępna ocena będzie obejmować krótką rozmowę, podczas której zostaną Ci zadane pytania dotyczące Twojego problemu i wypadku. Fizjoterapeuta wykona różne testy diagnostyczne, które przeanalizują zakres ruchu, poziom bólu i jego siłę. W niektórych sytuacjach mogą zostać przeprowadzone specjalne testy w celu dalszej oceny.

Potem Twój fizjoterapeuta wykorzysta te informację do postawienia diagnozy. Diagnoza ta pomoże nam kierować planem leczenia, który będzie unikalny dla Ciebie i Twojej sytuacji. Twój plan leczenia będzie się różnić w zależności od stanu i kontuzji. Czas rehabilitacji po wypadkowej jest uzależniony jest od ciężkości urazu i stanu Twojego zdrowia.

Twój plan leczenia będzie obejmował terapię manualną, edukację dotyczącą Twojego stanu zdrowia, ćwiczenia i metody terapeutyczne. Naszym priorytetem jest to abyś jak najszybciej poczuł się lepiej i całkowicie wyzdrowiał. Nasi pacjenci są naszym priorytetem numer jeden.