rehabilitacja sportowa ursus warszawa

leczenie i zapobieganie urazów

rehabilitacja sportowa ursus warszawa

rehabilitacja sportowa ursus warszawa

W przypadku sportowców obok wysokiej aktywności fizycznej często towarzyszą mniejsze lub większe urazy. Aby powrót do pełnej sprawności był możliwy, niezbędna jest właściwa rehabilitacja sportowa. Często powrót do aktywności jest zbyt wczesny lub terapia nie jest odpowiednio dostosowana do konkretnego urazu.

Najważniejsza jest prawidłowa diagnostyka, aby móc określić nie tylko skąd są odczuwane objawy, ale także należy znaleźć możliwe przyczyny pojawienia się urazu. Często nieprawidłowy stan tkanek sprzyja kontuzjom. U sportowców często dochodzi do przeciążenia bez odpowiednio dostosowanej regeneracji. Dysproporcja między aktywnością a odpoczynkiem sprawia, że ciało jest coraz bardziej zmęczone i mniej sprawne. Traci zdolność do prawidłowych reakcji i nie jest w stanie zapobiegać niespodziewanym wypadkom.

W rehabilitacji sportowej stosujemy takie metody, jak:

trening medyczny warszawa ursus

trening medyczny warszawa ursus

rehabilitacja sportowa ursus

rehabilitacja sportowa ursus

Forma rehabilitacji sportowej nie jest adresowana wyłącznie do sportowców zaawansowanych, trenujących wyczynowo. Często do urazów dochodzi u amatorów. Nie ważne czy trenujesz na siłowni, biegasz, pływasz, preferujesz amatorskie treningi sztuk walki możesz doświadczyć urazu podczas aktywności fizycznej. Aby wrócić do sprawności, niezbędna jest rehabilitacja sportowa.

Im szybciej zostanie rozpoczęta rehabilitacja, tym krócej będzie trwała i szanse na powrót do pełnej sprawności będą dużo większe. O wiele trudniej jest wyprowadzić ze stanu pourazowego po kilku tygodniach, miesiącach. Nie warto czekać aż samo przejdzie. To może się nie wydarzyć a czas w takiej sytuacji może zmniejszyć skuteczność rehabilitacji.

Rehasanka® Rehabilitacja Sportowa Ursus Warszawa – Zapraszamy na konsultację